Spółka Radosława Majdana na NewConnect? Vabun chce produkować więcej kosmetyków

Spółka Radosława Majdana znowu próbuje wejść na giełdę. Były piłkarz chce rozszerzyć ofertę swoich kosmetyków
Spółka Radosława Majdana znowu próbuje wejść na giełdę. Były piłkarz chce rozszerzyć ofertę swoich kosmetyków Foto: Łukasz Wądołowski / Agencja Gazeta
Spółka Radosława Majdana, niegdyś bramkarza, dziś celebryty i męża Małgorzaty Rozenek, znowu planuje wejść na giełdę. Nie, żeby już była, ale już planowała. Od 2014 roku produkuje perfumy i kosmetyki, potrzebuje więcej pieniędzy na rozwój.

Radosław Majdan jest prezesem i współzałożycielem spółki Vabun. Firma ma w ofercie wody perfumowane dla mężczyzn i kobiet oraz żele pod prysznic dla mężczyzn. Współpracuje z sieciami handlowymi, m.in. Drogerie Polskie, GoSport, czy Hebe oraz siecią odzieżową Pako Lorente.

Głównym udziałowcem Vabun jest MBF Group. Ta spółka zajmuje się działalnością inwestycyjną i akcelerowaniem spółek. Nie jest to duży i znany podmiot.

Kosmetyki klasy premium
Już wcześniej Vabun informowała o tym, że pozyskane z giełdy środki zamierza przeznaczyć na nowe kosmetyki ze średniej półki oraz na uczestnictwo w targach. Na razie produkuje kosmetyki, które pozycjonuje w klasie premium. Majdan próbuje też sprzedawać swoje produkty w Niemczech, Czechach oraz Azji.

Nazwa Vabun oznacza złotego jastrzębia, który jest indiańskim odpowiednikiem znaku zodiaku współzałożyciela spółki, Radosława Majdana. Złoty jastrząb ma być „symbolem świtu, dopływu nowej energii i odrodzenia” – przynajmniej tak można przeczytać na stronie spółki.
Trwa ładowanie komentarzy...