Apple zaskakuje. Tańsze MacBooki i wielkie iPhone'y?

Apple szykuje ponoć nową wersję MacBooka Air. Ma być tańszy od poprzednika
Apple szykuje ponoć nową wersję MacBooka Air. Ma być tańszy od poprzednika Josh Bancroft/ Flickr.com
Najnowsze plotki z Cupertino: Apple w końcu zdecydowało się na odświeżenie swojego MacBooka Air. Czas najwyższy, bo to konstrukcja i podzespoły z 2014 roku, a więc – biorąc pod uwagę rozwój technologii – staroć. Na dodatek nowy Air ma być tańszy od poprzednika!

Cena ma być zaskoczeniem, najstarsi górale nie pamiętają sytuacji, gdy Apple wypuszczało nowy sprzęt w cenie niższej, niż odchodzący do lamusa. Nowy komputer trafi na rynek prawdopodobnie w drugim kwartale 2018 roku. Dziś stare MacBooki kosztują prawie 4 000 zł w najsłabszej konfiguracji. Jest więc z czego schodzić.


Nie są znane żadne techniczne szczegóły. Informatorzy donoszą jedynie o tym, że ekran będzie miał przekątną 13 cali.

Nowy iPhone
Plotki z Kalifornii mówią o tym, że premiera nowego MacBooka odbędzie się podczas dorocznej konferencji WWDC lub niedługo po niej. Worldwide Developers Conference to wydarzenie organizowane przez Apple i skierowane do programistów. Firma pokazuje na niej swoje nowe produkty.

Informacje o nowym MacBooku Air opublikował Ming-Chi Kuo, analityk KGI Securities. Nie jest to oczywiście pewnik, ale Kuo jest na ogół dobrym źródłem informacji o Apple.

Jego zdaniem firma w tym roku pokaże – oprócz nowego MacBooka Air – model iPhone’a z wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala i słuchawki AirPods z głosowym asystentem.
Trwa ładowanie komentarzy...