TVN zmienił właściciela. Nabywcą jest potężny amerykański koncern

Discovery Communications finalizuje przejęcie Scripps Networks Interactive – ogłosił amerykański koncern
Discovery Communications finalizuje przejęcie Scripps Networks Interactive – ogłosił amerykański koncern Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta
Discovery Communications finalizuje przejęcie Scripps Networks Interactive – ogłosił amerykański koncern. Co to oznacza w praktyce? Ta druga spółka jest właścicielem m.in. stacji TVN, która przeszła w ten sposób z rąk do rąk.

O możliwym przejęciu Scripps Networks Interactive mówiło się od miesięcy. Oprócz Discovery Communications na placu boju byli również inni globalni gracze: właściciele Paramount Pictures oraz MTV i Viacom. Ostatecznie spółka trafiła jednak w ręce tego pierwszego koncernu, który w swoim portfolio posiada takie stacje jak Eurosport, TLC i Animal Planet. W lutym zgodę na zakup SNI wyraził UOKiK.

We wtorek transakcja została w końcu sfinalizowana. - Zakończenie transakcji połączenia Scripps Networks Interactive z Discovery Communications to niezwykle ważny moment w historii TVN. Będąc częścią nowej globalnej organizacji, mamy szansę promować polskie osiągnięcia telewizyjne na całym świecie. Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem i potencjałem produkcyjnym, sprawdzonymi partnerami oraz charyzmatycznymi gwiazdami, TVN będzie odgrywał ważną rolę w strategii nowej firmy - opowiadał Jim Samples, prezes zarządu i dyrektor zarządzający TVN S.A.

Nowa firma ma działać pod nazwą Discovery. Koncern ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych, dociera do widzów w 220 krajach i terytoriach, mówiących w 50 językach. Po połączeniu będzie im rocznie dostarczać ponad 8 tysięcy godzin oryginalnych produkcji za pośrednictwem wszystkich ekranów.
Trwa ładowanie komentarzy...