Ten problem irytuje wszystkich użytkowników laptopów. Apple właśnie wpadł na pomysł, jak go rozwiązać

youtube.com/Jonathan Mann
Drobinki jedzenia i kurzu, które upadają na klawiaturę i wciskają się między klawisze to jedna z bardziej uciążliwych kwestii związanych z utrzymaniem laptopa w czystości. Apple złożył właśnie wniosek patentowy, który pokazuje, jak zamierza uprościć życie swoim użytkownikom.

Po wpisaniu zapytania dot. czyszczenia klawiatury laptopa w wyszukiwarce pojawia się ponad 200 tys. wyników. Niektórzy radzą w tym celu wykorzystanie karty kredytowej owiniętej w chusteczkę, inni sugerują użycie żółtych karteczek samoprzylepnych. Apple zamierza jednak zadbać o to, by w przyszłości klienci jego MacBooków nie musieli się tą kwestią w ogóle kłopotać.

Gigant z Cupertino złożył w urzędzie patentowym wniosek, w którym opisuje, jak zamierza stworzyć „kruszkoodporną” klawiaturę. Proponuje w tym celu dwa rozwiązania – jedno dotyczy założenia dodatkowej membrany po każdym klawiszem, która ma zapobiegać dostawaniu się zanieczyszczeń do środka. Drugi pomysł polega natomiast na stworzeniu mechanizmu, który będzie wydmuchiwał brud w momencie wciśnięcia klawisza.
Trwa ładowanie komentarzy...