Konkurs na najgłupszy przedmiot rozstrzygnięty. Nagrodę zgarnął ten pomysł

Istnieją projekty, które są bezdyskusyjnie głupie. Na przykład pułapka na myszy, która łączy się z domowym WiFi
Istnieją projekty, które są bezdyskusyjnie głupie. Na przykład pułapka na myszy, która łączy się z domowym WiFi https://www.kickstarter.com
Czy wykorzystywanie elektroniki jest niezbędne w każdym sprzęcie, który mamy w domu? W przypadku lodówki, która daje nam sygnał o tym, że kończy się jedzenie, możemy się jeszcze spierać. Istnieją jednak projekty, które są bezdyskusyjnie głupie. Na przykład ta pokazana na Kickstarterze pułapka na myszy, która łączy się z domowym WiFi.

Po co co chwilę wstawać z kanapy, by sprawdzić czy mysz rzuciła się na ser i dała się złapać w pułapkę, skoro może cię o tym poinformować twój smartfon – pomyślał twórca projektu Wireless Mouse Trap Monitor. Dla zainteresowanych, o co dokładnie chodzi, mamy dwie wiadomości. Zła to taka, że ta idea nie pozostała na papierze, a pieniądze na stworzenie „rewolucyjnego” systemu można wpłacać na Kickstarterze. A dobra? Prawie nikt się na to nie zdecydował.

Jak działa pułapka na myszy?
Kostka żółtego sera w pułapce na myszy Wireless Mouse Trap Monitor nie jest prawdziwa. To czujnik, który reaguje, gdy urządzenie zostanie wprawione w ruch. Sygnał jest następnie przekazywany do aplikacji na smartfonie, która wyświetla użytkownikowi stosowne powiadomienie lub wysyła emaila. Dzięki temu mysz może zostać przyłapana niemal na gorącym uczynku.

Choć do końca zbiórki pozostało tylko 25 dni, projekt ma tylko 3 fundatorów, którzy uzbierali łącznie 151 dolarów z zakładanych 15 tys. Szanse na pojawienie się tej innowacji na rynku wydają się więc dość niewielkie.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.