Kupiłeś rower w Decathlon? Sprawdź, czy nie musisz go oddać. Jazda może być bolesna

Decathlon chce ściągnąć z rynku partię rowerów B'TWIN. Ramy mogą się łamać, co stanowi poważne zagrożenie
Decathlon chce ściągnąć z rynku partię rowerów B'TWIN. Ramy mogą się łamać, co stanowi poważne zagrożenie Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta
Sieć sklepów Decathlon prosi klientów o oddanie rowerów górskich wyprodukowanych w drugiej połowie ubiegłego roku. W niektórych z nich może dojść do złamania ramy w trakcie jazdy – ostrzega.

To już kolejna taka wpadka. Ledwie rok temu Decathlon informował, że niektóre modele rowerów B'TWIN Rockrider nie nadają się do użytku ze względu na ryzyko złamania ramy. Teraz sytuacja się powtarza. Sieć umieściła na swojej stronie rozpiskę na której znajdują się modele wyprodukowane w Portugalii i sprzedawane między 7.07 a 18.12.2017 roku. Są to:

- B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor czarny, rozmiar M, referencja Decathlon:  1864811
- B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor granatowy, rozmiar M, referencja Decathlon:  2002103
- B`TWIN ROCKRIDER 540 , kolor szary, rozmiar M, referencja Decathlon:  1864082
- B`TWIN ROCKRIDER 540, kolor szary,  rozmiar XL, referencja Decathlon:  1864085

Część rowerów B'TWIN z Decathlona do poprawki
Sieć poinformowała, że pracownicy marki BTWIN wykryli wady w niewielkiej liczbie rozmiarów ram. W komunikacie wystosowanym do UOKiK jest jednak mowa o ryzyku „złamania ramy w trakcie jazdy i wypadku użytkownika”.


Właściciele rowerów mogą na witrynie Decathlonu sprawdzić, czy są posiadaczami wadliwych rowerów i wymienić je na nowe bez ponoszenia żadnych opłat lub otrzymać zwrot całej kwoty zakupu.
Trwa ładowanie komentarzy...