Stawiają dom z betonu w kilka godzin. Wszystko za cenę 4 metrów mieszkania w Warszawie

Firma ICON wraz z organizacją New Story zaprezentowała technologię, która ma pozwolić na wydrukowanie i postawienie domu nawet w ciągu kilku godzin
Firma ICON wraz z organizacją New Story zaprezentowała technologię, która ma pozwolić na wydrukowanie i postawienie domu nawet w ciągu kilku godzin youtube.com/New Story
Firma ICON wraz z organizacją New Story zaprezentowała technologię, która ma pozwolić na wydrukowanie i postawienie domu nawet w ciągu kilku godzin. Cena? Zaledwie 34 tys. złotych.

O sposobach na ekspresowe i tanie wybudowanie własnego domu pisaliśmy już na łamach INN:Poland kilkukrotnie. Ten projekt wyróżnia się jednak nawet na tle domu do postawienia w tydzień, który proponuje jedna z polskich firm.

Firma ICON deklaruje, że dom z betonu o powierzchni 60-metrów kwadratowych jest w stanie postawić w zaledwie 6 godzindonosi Quartz. Konstrukcja ma powstawać dzięki wykorzystaniu masywnej drukarki o wymownej nazwie „Wulkan”, która wyrzuca z siebie mieszankę betonu, która twardnieje w miarę drukowania.

Ile kosztuje dom z drukarki?
W tej chwili przedstawiciele spółki oceniają koszt budowy na 10 tys. dolarów (34 tys. zł), w najbliższej przyszłości chcą jednak zejść do poziomu 4 tys. dolarów, czyli ok. 13 tys. złotych. Już teraz cena wydaje się jednak dość atrakcyjna, biorąc pod uwagę, że w Warszawie za taką kwotę dostalibyśmy nieco ponad 4 metry kwadratowe mieszkania.
Po postawieniu ścian do akcji wkracza organizacja New Story. Jej przedstawiciele montują okna, przewody elektryczne i hydraulikę. Nawet z całym procesem wykończenia, mieszkanie ma być zdatne do zamieszkania w ciągu jednej doby. ICON ma jednak ambicje, by zautomatyzować i uprościć ten proces. Chce do tego wykorzystać roboty ( te zajmą się oknami) i drony, które mogłyby malować natryskowo ściany budynku. Pierwsze instalacje mają zostać oddane do użytku mieszkańcom takich krajów jak Haiti i Salwador.
Trwa ładowanie komentarzy...