IBM stworzył komputer o parametrach rodem z lat 90. Ma w tym swój ukryty cel

W tym wypadku warto było cofnąć się nieco w czasie
W tym wypadku warto było cofnąć się nieco w czasie Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta
Moc nowego komputera IBM z procesorem x86 dorównuje mocą tym, z lat 90. -pisze o najnowszym dziele amerykańskiego producenta portal Mashable. Ale tutaj nie o parametry chodzi. Urządzenie zaprezentowane w trakcie IBM Think 2018 ma rozmiary 1x1 mm i jest najmniejszym komputerem świata.

W tym wypadku warto było się cofnąć z rozwojem mocy obliczeniowej. Nowy minikomputer od IBM jest w istocie niewielką płytką krzemową, a do dokładniejszego zapoznania się z jej wyglądem trzeba użyć mikroskopu. W środku znajdziemy baterie, płytę główną, diodę LED i ogniwo fotowoltaiczne -podaje serwis Mashable.

Do czego można wykorzystać minikomputer?
Firma twierdzi, że komputer może zostać wykorzystany w technologii blockchain, kryptografii, systemach bezpieczeństwa i przy wykrywaniu kradzieży. IBM nie podało jeszcze daty oficjalnej premiery (wciąż trwają testy urządzenia), ale jego przedstawiciele uważają, że w ciągu 5 lat minikomputery staną się powszechne i będziemy mogli je znaleźć na wszystkich urządzeniach codziennego użytku.

Już teraz koszt stworzenia minikomputera jest bardzo niski. IBM podał, że wyprodukowanie jednej płytki kosztuje zaledwie 10 centów.
Trwa ładowanie komentarzy...