Koniec tanich zakupów – skarbówka bierze się za bazary. Chce odzyskać miliardy złotych

Krajowa Administracja Skarbowa bierze się za targowiska - zapowiedział wiceszef tej instytucji - Piotr Walczak. Chce odzyskać miliardy złotych z podatków
Krajowa Administracja Skarbowa bierze się za targowiska - zapowiedział wiceszef tej instytucji - Piotr Walczak. Chce odzyskać miliardy złotych z podatków Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej ujawnił plan skarbówki. Urzędnicy mają teraz zająć się ucywilizowaniem wielkich targowisk. Cel jest jeden: pieniądze. KAS chce odzyskać miliardy złotych z podatków, których płacenia unikają sprzedawcy.

Piotr Walczak mówił o tym w Sejmie, odpowiadając na pytania jednej z posłanek PiS. Zastępca szefa KAS wyznał, że jego instytucja zamierza "ucywilizować" wielkie targowiska, donosi TVN24BiS.pl.

Nie wyjaśnił o jakie dokładnie chodzi – czy bardziej o centra handlu hurtowego, czy o bazary, jakie można znaleźć w każdym mieście.

Skarbówka a bazary
Wiadomo, że te pierwsze już od jakiegoś czasu są na celowniku urzędników – szczególnie od momentu, gdy w internecie pojawiła się relacja anonimowego blogera o patologiach, jakie mają miejsce w centrum handlu w Rzgowie.

Walczak dodał również, iż KAS odnosi sukcesy w walce z tytoniową szarą strefą. Poinformował, że dziś "przebicie na nielegalnej produkcji papierosów jest większe niż na nielegalnej produkcji amfetaminy", wynosi 1000 proc. do 700 proc.

Zwrócił też uwagę na walkę z nielegalnym hazardem. Poinformował o zablokowaniu 1500 domen internetowych oferujących nielegalny hazard i zajęciu prawie 30 tys. nielegalnych automatów.

– Oczywiście nie udało nam się zupełnie usunąć z przestrzeni publicznej nielegalnego hazardu. Na pewno czeka nas jeszcze długa walka. Ale udało nam się go wyprzeć z takiej pół oficjalnej przestrzeni, w której on funkcjonował – zaznaczył.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.