Apple spuścił z tonu. Właśnie pokazał najtańszy taki sprzęt w swojej historii

Po zaszokowaniu całego świata kosmicznymi cenami nowych iPhone'ów Apple spuścił nieco z tonu
Po zaszokowaniu całego świata kosmicznymi cenami nowych iPhone'ów Apple spuścił nieco z tonu youtube/CNET
Po zaszokowaniu całego świata kosmicznymi cenami nowych iPhone'ów Apple spuścił nieco z tonu. Ceny najnowszego Apple iPad na polskim rynku będą zaczynać się od 1 599 zł. Tak tanio gigant z Cupertino tabletów jeszcze nie robił.

Dołącz do nas, by poznać nowe rozwiązania dla uczniów i studentów – zachęcał niedawno do wzięcia udziału w konferencji prasowej Apple. Okazało się, że Amerykanie rozumieli przez to prezentację nowego iPada. Urządzenie ma dostać nową wersję pakietu iWork oraz aplikacje Page, Numbers i Keynote. Wszystkie z nich wspierają Apple Pencil dzięki czemu notatki będzie można robić odręcznie na ekranie tabletu. iPad ma również obsługiwać podręczniki.

Najtańszy iPad w historii
Sęk w tym, że ów rysik jest dość drogi – kosztuje 99 dolarów, co oznacza, że Amerykanie wycenili go na niemal 1/3 ceny iPada. Ceny samego tabletu zaczynają się natomiast od 329 dolarów (a w wersji edukacyjnej dla szkół z powiększoną pojemnością iCloud do 200 GB nawet od 299 dolarów). Polskie ceny to 1599 zł (WiFi z 32 Gb pamięci), 1999 ( WiFi z 128 Gb pamięci), a dla wariantów z LTE – 2199 i 2599 zł. Oznacza to, że nowy iPad będzie najtańszym wyprodukowanym przez Apple w historii.
Co poza wspomnianymi walorami edukacyjnymi dostaniemy w zamian? Ekran o przekątnej 9,7 cala, procesor A10 Fusion z systemem iOS 11, dwie kamery (8 i 1,2 megapiksela), GPS, kompas, czytnik linii papilarnych i trzy kolory obudowy do wyboru (srebrny, złoty i „gwieździsta szarość”). Akumulator ma wystarczyć na 10 godzin pracy.

Ceny nowego iPada to miła odmiana po tym, co Tim Cook i spółka zafundowali polskim klientom w ubiegłym roku. Najbardziej wypasiony wariant iPhone'a X (256 GB) kosztował w momencie premiery 5729 zł. Oznaczało to, że większość naszych rodaków musiałaby przeznaczyć na niego równowartość trzech pensji.
Trwa ładowanie komentarzy...