Google zamyka serwis do skracania adresów www. To jego ostatnie dni

Google postanowił zamknąć serwis goo.gl służący do skracania adresów stron internetowych
Google postanowił zamknąć serwis goo.gl służący do skracania adresów stron internetowych Foto: antbphotos / 123RF Zdjęcie Seryjne
Google postanowił zamknąć serwis goo.gl służący do skracania adresów stron internetowych. Przedstawiciele koncernu uznali, że jest on przestarzały i mają zamiar zastąpić go nowym systemem.

Usługa skracania linków od Google działa od 2009 roku, ale właśnie nadchodzą jej ostatnie dni. Amerykanie poinformowali, że goo.gl zostanie „uśmiercony” już 13 kwietnia 2018 roku. Od tego momentu aż do marca 2019 roku użytkownicy będą mieli dostęp do linków w formacie goo.gl, ale nie będą mogli tworzyć nowych.

W jego miejsce pojawi się za to system inteligentnych, dynamicznych linków o nazwie Firebase Dynamic Links (FDL), dzięki któremu ten sam link będzie nas prowadził do różnych stron internetowych w zależności od tego, na jakim urządzeniu w niego kliknęliśmy. Nową funkcję można przetestować już teraz pod tym adresem.

Osobom zawiedzionym najnowszą decyzję giganta z Mountain View można jednak polecić dwa inne serwisy – bit.ly i ow.ly (choć ten drugi wymaga już założenia konta).
Trwa ładowanie komentarzy...