Święta świętami, a w McDonaldsach tłumy. Dziś otworzy się większość fastfoodów

Wiele osób zastanawia się, czy otwieranie barów McDonald's w święta jest zgodne z przepisami. Owszem - na dodatek dla wielu podróżnych to jedyna szansa na zjedzenie czegoś ciepłego po drodze
Wiele osób zastanawia się, czy otwieranie barów McDonald's w święta jest zgodne z przepisami. Owszem - na dodatek dla wielu podróżnych to jedyna szansa na zjedzenie czegoś ciepłego po drodze Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Zdumienie wielu osób, które wybrały się wczoraj na spacer po świątecznym, obfitym posiłku, mógł budzić widok otwartych barów sieci McDonald’s. Część z nich zastanawiała się wręcz, czy otwieranie fastfoodowych sieciówek w święta jest legalne?

Owszem, legalne – ale oczywiście tylko w niektórych wypadkach. Zgodnie z przepisami w Wielkanoc zamknięto markety spożywcze, przemysłowe oraz centra handlowe. Tak stan rzeczy trwa przez całe święta.

Ale każdy dzień świąteczny jest trochę inny. O ile w niedzielę zamknięta była zdecydowana większość restauracji, pubów czy klubów fitness, to w poniedziałek otworzą one swoje podwoje.

W przypadku barów szybkiej obsługi, takich jak McDonald’s, w wielkanocną niedzielę otwarte były tylko te, które normalnie pracują w trybie 24 godzin na dobę. Okazuje się, że grupa ludzi którzy w wielkanocną niedzielę wybrali się na hamburgera, frytki i colę do baru amerykańskiej sieci była spora. Pod wieloma McDonaldsami ciężko było znaleźć miejsce do parkowania.

W Lany Poniedziałek (2 kwietnia) restauracje McDonald's będą czynne i większość będzie pracować w normalnych swoich godzinach. Ma to spore znaczenie dla ludzi, którzy tego dnia wracają ze świątecznych wyjazdów i planują coś po drodze przekąsić.
Trwa ładowanie komentarzy...