Awokado pokonane. To będzie najmodniejszy owoc tego lata

Rośnie popularność ananasów, są one jednym z najchętniej kupowanych owoców w Wielkiej Brytanii.
Rośnie popularność ananasów, są one jednym z najchętniej kupowanych owoców w Wielkiej Brytanii. Fot. Michał Bedner / Agencja Gazeta
Dane zaprezentowane przez sieć supermarketów Tesco w Wielkiej Brytanii wskazują, że popularność ananasów wciąż rośnie. Owoce te wkrótce wyprzedzą dotychczasowego lidera sprzedaży – awokado.

Jak informuje portal FoodNavigator, sprzedaż ananasów w sklepach sieci Tesco w Wielkiej Brytanii rośnie obecnie najszybciej. Wzrost ten jest większy niż notowany w ubiegłym roku wzrost sprzedaży awokado. Jak powiedział portalowi Morgan Jaquemet, szef działu zakupów w sieci, może się to wiązać z „wszechstronnością” tego owocu. Ananas może być składnikiem dań głównych, deserów, a także pyszną przekąską. Wpływ na popularność tego owocu ma również powrót Anglików do gotowania w domu.

Nie bez znaczenia są również rady dietetyków, którzy namawiają do spożywania pięciu porcji warzyw i owoców dziennie, a także wysoka zawartość witaminy C w ananasach.

Ananas to nowe awokado
Tesco, w ramach dostosowania się do zmieniających się trendów żywieniowych, postawiło również na sprzedaż ananasów w formie gotowych przekąsek. Jednak nie tylko całe owoce i gotowe przekąski odnotowują wzrosty sprzedaży. Coraz lepiej sprzedają się również soki ananasowe, gotowa pizza hawajska, jak również owoce w puszkach.

Wzrost sprzedaży ananasów dotyczy zarówno Europy, jak i USA, świadczyć o tym może rosnąca produkcja ananasów w Kostaryce. W ciągu dwóch lat zwiększyła się ona o blisko 10 proc.
Trwa ładowanie komentarzy...