Spieszcie się szukać znajomych na Facebooku. Portal kasuje dwie ważne opcje wyszukiwania

Facebook usuwa dwie opcje wyszukiwania znajomych: za pomocą adresów e-mail i numerów telefonów.
Facebook usuwa dwie opcje wyszukiwania znajomych: za pomocą adresów e-mail i numerów telefonów. Fot. 123rf.com
To najprawdopodobniej kolejna konsekwencja skandalu wokół udostępniania danych użytkowników słynnego portalu społecznościowego. Facebook postanowił usunąć dwie spośród opcji wyszukiwania.

„Wkrótce nikt już nie będzie mógł wyszukiwać osób na podstawie ich adresów e-mail oraz numerów telefonu” – informuje portal conowego.pl. Te funkcjonalności były wyjątkowo skuteczne w sytuacjach, gdy nasi znajomi nie mieli zdjęcia profilowego lub nie przedstawiało ono właściciela profilu, a także w sytuacjach, gdy właściciele profilów zmieniali pisownię swoich personaliów. Zdarzało się też, że na tej podstawie wyszukiwano na portalu partnerów biznesowych lub osoby próbujące się z nami skontaktować.

– Mamy obowiązek chronić wasze dane, a jeśli nie możemy go spełnić, nie zasługujemy na to, aby wam służyć – tak tydzień temu zadeklarował Mark Zuckerberg w ogłoszeniach prasowych i oświadczeniu opublikowanym na jego profilu. Wygląda zatem na to, że oświadczenie to jest wdrażane w życie w dosyć radykalnej formule.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.