Będą poważne utrudnienia na lotniskach w Polsce. Dziesiątki odwołanych lotów

Dziś w Polsce odwołano aż 40 lotów z i do Niemiec. Przyczyną jest strajk na niemieckich lotniskach
Dziś w Polsce odwołano aż 40 lotów z i do Niemiec. Przyczyną jest strajk na niemieckich lotniskach Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Kilkadziesiąt samolotów nie wyleci i nie wyląduje dziś na polskich lotniskach. Przyczyną jest strajk pracowników niemieckich portów lotniczych. W praktyce odwołano większość lotów z i do Polski.

Dziś, we wtorek 10 kwietnia z powodu strajków ostrzegawczych na 4 niemieckich lotniskach odwołano aż połowę z 1600 zaplanowanych lotów Lufthansy. W bardzo dużym stopniu dotknie to polskich podróżnych. W sumie anulowano aż 40 kursów z i do naszego kraju.

Strajk w Niemczech, odwołane loty w Polsce
Strajki trwają w portach lotniczych we Frankfurcie, Monachium, Kolonii i Bremie. Zarządził je związek zawodowy Verdi. Przyczyną są zbyt niskie – ich zdaniem – płace.

Ta sytuacja dotknie ok. 90 tysięcy pasażerów, w tym planujących podróż na 58 lotach międzykontynentalnych. Mogą oni bezpłatnie zmienić rezerwację na inny dzień. Ci, którzy podróżują wewnątrz Niemiec mają prawo do zamiany biletu lotniczego na kolejowy.

W Polsce podróżni będą mieli problemy aż na 7 lotniskach. W praktyce do 4 niemieckich portów nie da się wylecieć z Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Bydgoszczy.
Trwa ładowanie komentarzy...