Zarobili 14 miliardów dolarów na jednej grze. Ten tytuł przebił nawet kultowe GTA V

Gdy firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że dzięki GTA V zarobiła 6 miliardów dolarów, media zaczęły spekulować, że to najbardziej dochodowa gra w historii
Gdy firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że dzięki GTA V zarobiła 6 miliardów dolarów, media zaczęły spekulować, że to najbardziej dochodowa gra w historii flickr.com/BagoGames
Gdy firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że dzięki GTA V zarobiła 6 miliardów dolarów, media zaczęły spekulować, że to najbardziej dochodowa gra w historii. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Jeden tytuł zdołał ją znacznie przebić.

Choć piąta odsłona kultowej gry Grand Theft Auto została wydana cztery lata temu, wciąż utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedających się gier w USA. W 2017 roku znalazła się w takim zestawieniu na 6. pozycji. Jej wydawca zarobił aż 6 miliardów dolarów.

Najbardziej kasowe gry w historii
Branżowe media zaczęły się już ekscytować, że to najlepszy wynik w historii, portal GameWatcher zauważył jednak, że pod względem przychodów przebija go wydany w 2004 roku World of Warcraft, który może pochwalić się okrągłą sumą 10 mld dolarów.

To jednak nie koniec. Na liście opublikowanej w 2015 roku przez Business Insidera World of Warcraft wcale nie jest na pierwszej pozycji. Wyprzedają go trzy tytuły sprzed lat – Street Fighter II z 1991 roku, Pac-Man (1980) i kultowe Space Inviders. Ta ostatnia gra od 1978 roku przyniosła twórcom aż 13,9 mld dolarów zysku.


Na ich dogonienie GTA V ma jednak jeszcze dużo czasu. W gronie najbardziej kasowych gier jest zdecydowanie najmłodszym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca.
Trwa ładowanie komentarzy...