Apple znowu strzela sobie w stopę. Nowa aktualizacja psuje niektóre starsze modele

Kłopoty z wyłączaniem funkcji ekranu mieli już w przeszłości właściciele iPhone'ów 7 i 7 Plus. Dziś dotknęły właścicieli 8 i 8 Plus.
Kłopoty z wyłączaniem funkcji ekranu mieli już w przeszłości właściciele iPhone'ów 7 i 7 Plus. Dziś dotknęły właścicieli 8 i 8 Plus. Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta
Aktualizacja systemu iOS 11.3 może się okazać bolesnym strzałem we własną stopę. Jak się okazuje nieopatrzne zainstalowanie nowych plików może się skończyć awarią modeli iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus.

Jak podkreśla portal conowego.pl, nowa aktualizacja celowo zawiera kod, który unieruchamia ekrany wspomnianych telefonów. – To tylko kolejny krok firmy Apple w stronę „dojenia” klientów – komentuje kąśliwie portal.

Co się dzieje z ekranem iPhone'a 8? Otóż, iOS 11.3 wyłącza reakcję na dotyk w tych ekranach, które zostały wymienione w serwisach obsługi i naprawy telefonów, które nie mają autoryzacji amerykańskiego giganta. Problem ma dotyczyć wszystkich zamienników nieoryginalnych, ale też oryginalnych, które zostały wymienione u nieautoryzowanego serwisanta. Poza reakcją na dotyk może wysiąść też automatyczna regulacja jasności ekranu.

Portal przypomina, że nie jest to pierwszy raz, gdy producent potraktował nabywców iPhone'ów w ten sam sposób. Zrobił to już wcześniej z telefonami iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Tyle że podniosła się wówczas taka fala krytyki, że kolejna aktualizacja systemu iOS „znosiła” uprzednio wprowadzone zmiany i ekrany odzyskały możliwość reagowania na dotyk.
Trwa ładowanie komentarzy...