Będzie 500 Plus bis. Rząd da 300 złotych na wyprawkę dla każdego dziecka. Będzie też premia za szybkie urodzenie dziecka

Mateusz Morawiecki zapowiada swoiste 300+: wyprawki dla dzieci w wieku szkolnym.
Mateusz Morawiecki zapowiada swoiste 300+: wyprawki dla dzieci w wieku szkolnym. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
300 złotych na wyprawkę dla każdego dziecka w wieku szkolnym – taka obietnica padła z ust premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji partii Prawo i Sprawiedliwość w Warszawie.

W wystąpieniu adresowanym do zgromadzonych na konwencji członków partii – oraz widzów transmisji konwencji – padł szereg obietnic. Wśród nich najważniejszą być może będzie 300-złotowa wyprawka dla dzieci w wieku szkolnym.

Szef rządu nie ujawnił, kiedy i na jakich zasadach będzie można korzystać z wyprawek. Dotychczas o pomoc finansową na wyprawkę szkolną mogli ubiegać się rodzice dzieci niepełnosprawnych. Gabinet Beaty Szydło przeznaczył na ten cel 13 milionów złotych, oferując rodzicom wsparcie rzędu od 175 do ponad 400 złotych.

Była premier Beata Szydło zapowiedziała z kolei "premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka". Innymi słowy, specjalny program dofinansowań będzie dotyczyć rodziców, którzy będą decydować się na kolejne dzieci w krótkim czasie po wcześniejszym urodzeniu. Inne elementy wsparcia matek to specjalne emerytury oraz finansowanie darmowych leków.
Trwa ładowanie komentarzy...