Koniec pewnej epoki. Polska stacja radiowa, którą wszyscy znamy z dzieciństwa, jest teraz czeska

Radio Zet trafia w ręce czeskiego koncernu medialnego
Radio Zet trafia w ręce czeskiego koncernu medialnego Fot. Karolina Sikorska / Agencja Gazeta
Francuski koncern Lagardère pozbywa się spółki Eurozet, która prowadzi stacje Radio ZET, Antyradio i Chillizet. Rozgłośnie trafią teraz w ręce czeskiej firmy medialnej. Lagardère pozbywa się też swoich stacji w Czechach, Rumunii i na Słowacji. Cena to 73 mln euro.

Eurozet, czyli nadawca Zetki, Antyradia, Chillizet i Meloradia (znanego wcześniej jako ZET Gold) należał do koncernu Lagardère od początku lat 90. – pisze serwis WirtualneMedia.pl. Radio Zet jest obecnie na drugim miejscu pod względem udziałów w rynku radiowym. Ostatnio pozycja tej stacji zaczęła spadać.

Koncernowi Lagardère szefuje Arnaud Lagardère. Ogłosił właśnie nową strategię inwestycyjną i pozbywa się udziałów w przedsięwzięciach medialnych. Na sprzedaż trafią też m.in. francuska edycja „Elle”, „Paris Match”, Europe 1, Gulli i Doctissimo.

Nowy właściciel Radia Zet
Nabywca Eurozetu to koncern medialny, do którego należą cztery czeskie dzienniki, a także magazyny i serwisy internetowe. Firmą kieruje Daniel Křetínský. Na transakcję muszą się jeszcze zgodzić urzędy antymonopolowe.
Trwa ładowanie komentarzy...