Więcej pieniędzy dla doświadczonych pracowników. Resort pracy szykuje duże zmiany

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczy, czy budżet wytrzyma korektę w sposobie wyliczania płacy minimalnej
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczy, czy budżet wytrzyma korektę w sposobie wyliczania płacy minimalnej Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczy, czy budżet wytrzyma korektę w sposobie wyliczania płacy minimalnej. Resort chce zmienić przepisy, tak by premiować pracowników z długim stażem.

Ministerstwo pracy uznało, że obecne przepisy dotyczące płacy minimalnej są niesprawiedliwe wobec osób, które są na rynku pracy od dłuższego czasu. Pracownicy z długim stażem pracy dostają bowiem niższe stawki wynagrodzenia zasadniczego, bo do minimalnej pensji wlicza im się dodatek za wysługę lat - informuje TVN24bis.

Komu przysługuje dodatek stażowy?
Kiedyś takie dodatki funkcjonowały w prywatnych przedsiębiorstwach, dzisiaj ograniczają się głównie do jednostek budżetowych – dostają je np. pracownicy urzędów państwowych i samorządowych, sądów, prokuratur i nauczyciele. Taki dodatek przysługuje po kilku latach zatrudnienia w wysokości zazwyczaj ok. kilku procent pensji zasadniczej.

Ministerstwo jest w trakcie zbierania informacji. Wysłało w tym celu zapytania do innych ministrów, wojewodów i pozostałych przedstawicieli administracji. Po uwzględnieniu ich opinii resort weźmie się za przygotowywanie projektu nowelizacji ustawy.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.