Klocki LEGO za połowę ceny. Uważajcie, ten sklep oszukuje klientów

Nowy sposób na oszustwo internetowe. Zamiast kupić wymarzone klocki LEGO, zasilisz konto internetowych złodziei. Uważaj na sklep mojeklocki.com
Nowy sposób na oszustwo internetowe. Zamiast kupić wymarzone klocki LEGO, zasilisz konto internetowych złodziei. Uważaj na sklep mojeklocki.com Screenshot MojeKlocki.com
W sieci pojawił się sklep internetowy MojeKlocki.com. W ofercie posiada dużą ilość znanych i lubianych klocków LEGO w bardzo atrakcyjnych cenach. Omijajcie go jednak szerokim łukiem, inaczej możecie stracić wszystkie pieniądze.

O nowym oszustwie internetowym informuje portal Zaufana Trzecia Strona. Tym razem złodzieje wzięli sobie za cel wszystkich, którzy chcą sprawić radość swoim dzieciom i obdarować je nowiutkim zestawem klocków LEGO. Zachętą do zrobienia zakupów są bardzo atrakcyjne ceny zestawów, średnio o połowę niższe niż w innych miejscach w sieci, czy w sklepach stacjonarnych.

Czujność kupujących dodatkowo może uśpić informacja o promocji. Powinien ją jednak wzbudzić fakt, że promocyjne ceny dotyczą niemal wszystkich produktów oferowanych w sklepie.

Kolejna lampka ostrzegawcza powinna zapalić się w momencie przechodzenia do płatności za wybrane towary. Na stronie płatności wyświetli nam się komunikat, że trwa przerwa techniczna i „moduł płatności będzie włączony do 10h”. Oznacza to, że nie zapłacimy za nasz zamówiony towar ani szybkim, ani zwykłym przelewem, ani nawet kartą.

Na czym polega przekręt?
Skoro nie mogliśmy dokonać żadnej płatności pojawia się pytanie, jak w takim razie zostaliśmy oszukani i dlaczego możemy stracić pieniądze z konta? Otóż, po pewnym czasie na podany przez nas podczas rejestracji numer telefonu przychodzi SMS z linkiem do płatności.


Jak informuje Zaufana Trzecia Strona, pod adresem, który dostaniemy w SMS-ie czeka na nas podstawiony przez złodziei panel Dotpay. Za jego pomocą przestępcy wyłudzają login i hasło do banku oraz kod jednorazowy potwierdzający zdefiniowanie przelewu zaufanego na koncie ofiary.

Dla uwiarygodnienia sklepu MojeKlocki.com, korzysta on z fałszywej strony serwisu Opineo. Miejsce, do którego trafimy szukając w wyszukiwarce nazwy sklepu połączonej z nazwą serwisu, znajduje się pod adresem oppineo.com i nie ma nic wspólnego z serwisem, na którym internauci zamieszczają swoje oceny. Co ciekawe serwis udostępniany przez sklep z klockami przekierowuje w wielu miejscach do prawdziwego serwisu Opineo.

Dlatego apelujemy o bardzo dokładne sprawdzanie adresów stron, pod którymi dostępne są różne sposoby płatności i zwracanie uwagi na podejrzanie atrakcyjne cenowo oferty.
Trwa ładowanie komentarzy...