Lewandowski zapowiedział budowę restauracji. Inwestorzy walczą teraz jak lwy, by wybudować się obok niego

Informacja o tym, że Robert Lewandowski postawi w Giżycku własną restaurację podziałała na wyobraźnię inwestorów
Informacja o tym, że Robert Lewandowski postawi w Giżycku własną restaurację podziałała na wyobraźnię inwestorów 123rf
Informacja o tym, że Robert Lewandowski postawi w Giżycku własną restaurację podziałała na wyobraźnię inwestorów. Według burmistrza mazurskiego miasteczka, kupnem ziemi nad jeziorem Niegocin zainteresowanych jest coraz więcej osób.

Konsorcjum „Wodny Świat” dostało unijne dofinansowanie w wysokości 27,5 mln złotych na stworzenie całego kompleksu turystycznego w Giżycku. W ramach inwestycji powstanie m.in. marina, restauracja, port, pływające centra serwisowe, smażalnia ryb i sklep żeglarski. Gdzie jednak w tym wszystkim słynny polski piłkarz?

Inwestycja Lewandowskiego
To już robi się bardziej skomplikowane. Wspomniane konsorcjum składa się z trzech podmiotów – jednym z nich jest firma Nowe Mazury 8. Spółka została założona przez Wojciecha Stradowskiego i Pawła Petrusewicza i Roberta Lewandowskiego.

Choć, jak widać, udział reprezentanta Polski w całym przedsięwzięciu nie jest przesadnie duży, magia jego nazwiska mocno podziałała na kolejnych inwestorów.

– Któż nie chciałby mieć hotelu obok gwiazdy Bayernu Monachium? – pyta retorycznie burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, cytowany przez portal propertynews.pl. Iwaszkiewicz dodaje, że terenami nad jeziorem Niegocin interesuje się coraz więcej inwestorów. – Są to zarówno duże sieci hotelowe, jak i mniejsi gracze – zauważa.


Giżycko cieszy się z zainteresowania
Burmistrz zaciera ręce bo do zagospodarowania ma całe nadbrzeże, łącznie kilka hektarów gruntu, które chce sprzedać pod budowę infrastruktury turystycznej.

Inwestycja w Giżycku to tylko wycinek biznesowej działalności Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz otworzył już agencję specjalizującą się w komunikacji marketingowej oraz zainwestował m.in. w portal ślubny czy internetową galerię handlową.
Trwa ładowanie komentarzy...