Polacy szaleją za 500 plus. W tę majówkę zamiast grilla na działce egzotyczne loty

Zamiast grilla na działce, Polacy coraz częściej wybierają loty na egzotycznych trasach.
Zamiast grilla na działce, Polacy coraz częściej wybierają loty na egzotycznych trasach. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Polska majówka to już nie tylko grill na działce, czy w podmiejskim lesie, ani krótki wyjazd w góry, czy na Mazury, albo nad bardzo jeszcze zimny o tej porze roku Bałtyk. Nasi rodacy coraz częściej stawiają na egzotyczne kierunki i miejsca, w których jedynym ich zmartwieniem jest, czy będzie bardzo ciepło, czy gorąco.

W tym roku nasi rodacy o wiele częściej niż przed rokiem wybierają aż dwa egzotyczne kierunkiIzrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jak zauważa portal Business Insider, znacząco wzrosła liczba wyjazdów rodzinnych, co może świadczyć o poprawie warunków materialnych statystycznego Polaka.

Dodatkowo z raportu przygotowanego przez e-Sky wynika, że częściej niż w latach ubiegłych Polacy odwiedzają swoich krewnych pracujących na co dzień za granicą.

- Choć w tym roku pogoda sprzyja planowaniu pobytu w kraju, to zauważyliśmy ogromny wzrost zainteresowania wyjazdami do Izraela oraz ZEA, gdzie pogoda jest gwarantowana – mówi Tomasz Kaczmarek z Grupy eSky. Czytaj więcej


Polacy częściej na urlop zabierają dzieci
Jak wynika z raportu, poza zmianą kierunków urlopowych w czasie majówki, zmienił się również skład uczestników. Wrosła liczba lotów rodzinnych. Może to świadczyć o lepszej kondycji finansowej naszych rodaków, co może mieć bezpośrednie powiązania z programem 500 plus.

- To zapewne jest związane z rządowym dofinansowaniem i lepszym zapleczem finansowym Polaków. Nie dziwi zatem także pojawienie się w naszym zestawieniu Danii jako majówkowego kierunku ze słynnym "klockowym" parkiem rozrywki i zabawy – mówi Tomasz Kaczmarek.


Na majówkę Polacy najczęściej wylatują z warszawskiego Lotniska Chopina (43 proc. wszystkich wylotów), daleko na drugim miejscu plasuje się Kraków (15 proc.), a tuż za nim Gdańsk (14 proc.). Co ciekawe, coraz większa grupa naszych rodaków jako lotnisko początkowe wybiera Berlin.
Trwa ładowanie komentarzy...