Zalando będzie bliżej niż myślisz. Niemiecki sklep zawarł sojusz z popularnymi polskimi sieciami handlowymi

Sklepy Żabka mają zamienić się w punkt odbioru produktów kupionych w sieci.
Sklepy Żabka mają zamienić się w punkt odbioru produktów kupionych w sieci. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
To ma być klarowny sygnał dla branży e-commerce – tak eksperci interpretują nowość w ofercie marketów Żabka i Freshmarket. Chodzi o wyciągnięcie dłoni do klientów sklepu Zalando: w sklepach z logo Żabki i Freshmarket będą oni mogli teraz odbierać zakupy, a także dokonywać zwrotów. Zalando – poprzez pięć tysięcy placówek obu sieci – będzie bliżej swoich klientów.

Do niedawna Zalando było skazane na dostawy kurierem, jednak występujący w tej roli FedEx miał jakoby kiepską opinię wśród klientów – z powodu reklamacji część zamówień przejął DHL. Teraz jednak zajdą znacznie większe zmiany: Zalando zawarło alians z potężnymi sieciami obecnymi na polskim rynku. Jak wylicza portal Wiadomości Handlowe, są wśrod nich Żabka, Freshmarket, Małpka, Inmedio, Relay, 1 Minute i Shell. Do nich właśnie przyjeżdżać będą kurierzy DHL, by odebrać zwroty.

Ale to nie koniec. Zalando poinformowało o możliwości zwracania towaru w wymienionych placówkach, ale Wiadomości Handlowe twierdzą, że z DHL będzie można tez uzgodnić dostawę przesyłki do wskazanego sklepu sieci Żabka/Freshmarket.

- Możliwość dokonywania zwrotów przesyłek z Zalando w punktach partnerskich DHL Parcel wynika z rozszerzenia współpracy pomiędzy DHL Parcel i Zalando - wyjaśnia nam firma kurierska. - Zwroty będą możliwe nie tylko w sklepach Żabka i Freshmarket, a we wszystkich punktach partnerskich DHL Parcel czyli również w Inmedio, Relay, 1 Minute i punktach indywidualnych. Możliwość odbioru przesyłek Zalando w sklepach Żabka Polska wynika tylko i wyłącznie z usługi „Przekieruj” jaką DHL Parcel oferuje wszystkim swoim klientom. Usługa „Przekieruj” oznacza, że zamawiając paczkę można później zmienić jej miejsce odbioru na punkt partnerski. Opcja „Przekieruj” jest dostępna dla wszystkich przesyłek.

Już dziś w Żabkach można odbierać zakupy zrobione w sklepach Komputronik czy eobuwie.pl. Operator sieci próbuje znaleźć dla siebie nową rolę – miejsca, w którym odbiera się zakupy internetowe. – Lokalizacja sklepów, ich długie godziny otwarcia spełniają oczekiwania klientów, którzy nie zawsze mogą dostosować się do godzin pracy kurierów. Dla nas to dodatkowa korzyść, bo zwiększa liczbę wizyt klientów w sklepach oraz buduje ich lojalność – podsumowuje biuro prasowe Żabka Polska.
Trwa ładowanie komentarzy...