Polska firma wyrzucona z globalnej platformy. Za fałszowanie recenzji

Autor fałszywych recenzji popełnił banalny błąd: wszystkie fałszywe konta obsługiwał z jednego komputera.
Autor fałszywych recenzji popełnił banalny błąd: wszystkie fałszywe konta obsługiwał z jednego komputera. Fot. 123rf.com
Nosił wilka razy kilka, ponieśli i wilka – można by rzec. Rzeszowskie studio Acram Digital zostało oskarżone przez platformę Steam o manipulowanie recenzjami produkowanych przez siebie gier. W konsekwencji firma została permanentnie zablokowana, a wszystkie jej gry – usunięte z biblioteki.

Valve Corporation – firma, która stworzyła Steam – wymazała praktycznie wszelkie ślady aktywności związanej z rzeszowską spółka, jakie były na platformie. Do tego dochodzi twarde stanowisko, wykluczające powrót polskiej firmy na Steam.

Jak podkreśla portal conowego.pl, manipulowania recenzjami dokonał jeden z pracowników Acram Digital. Choć pisanie fikcyjnych recenzji już dziś nieco spowszedniało, to jednak Valve okazała się w tym przypadku bezlitosna – tym bardziej, że mistyfikacja miała mieć charakter dosyć trywialny. Pracownik studia założył sześć osobnych kont, za własne pieniądze kupował gry rzeszowskiego studia, a następnie wysoko je oceniał.

Tyle że popełnił banalny błąd: wszystkie recenzje były pisane na tym samym komputerze, z tego samego IP, przy wykorzystaniu tych samych form płatności. Wina była tak ewidentna, że sprawca przyznał się od razu, przepraszając wszystkich zainteresowanych. W ramach usprawiedliwienia dodawał, że jego działanie wynikało z „niesprawiedliwych ocen nowych produkcji” – a także, żeby nie przenosić winy na całe studio.

Rzeszowska firma próbuje namówić Valve do ponownego nawiązania współpracy. Portal conowego.pl ocenia jednak, że możliwość wznowienia współpracy jest bardzo nikła.
Trwa ładowanie komentarzy...