Nareszcie koniec nerwów przez padającą baterię. Naładujesz smartfona do pełna w kilka sekund

Naukowcy z Uniwersytetu Cornella wymyślili baterię, która będzie ładować się w kilka sekund
Naukowcy z Uniwersytetu Cornella wymyślili baterię, która będzie ładować się w kilka sekund 123rf.com / fot. bacho12345 / zdjęcie seryjne
Jesteś na mieście bez powerbanka, ikonka miga na czerwono, a ty chcesz być w kontakcie z rodziną i znajomymi? Prawie każdy z nas był w takiej sytuacji. Doskonale wiedzą o tym naukowcy z Uniwersytetu Cornella w Nowym Jorku. Wynaleźli zatem baterię, która będzie mogła naładować się w kilka sekund.

Pomysł jest rewolucyjny. – Ten projekt właściwie eliminuje wszystkie straty mocy z twojego urządzenia – tłumaczy Ulrich Wiesner, profesor inżynierii na Uniwersytecie Cornella.

Ładowanie smartfona i laptopa
Naukowcy uzyskali ten efekt dzięki skurczeniu elementów baterii do nanoskali. – W prostych słowach oznacza to, że możesz pozyskać energię w znacznie krótszym czasie, niż w standardowych bateriach. Od momentu podłączenia baterii do gniazdka, w ciągu kilku sekund, a może i szybciej, bateria będzie naładowana – zapewnia Wiesner.

Jak twierdzą twórcy, projekt baterii jest bezpieczny, ponieważ niweluje błędy doprowadzające do pożarów w mobilnych urządzeniach elektrycznych, takich jak telefony i laptopy.

Dzięki pracy naukowców zmieni się sposób, w jaki konstruowane są standardowe baterie. Póki korzystamy z tych starych, warto wiedzieć, jak poprawnie ładować smartfona, o czym pisaliśmy już na łamach INNPoland.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.