Nareszcie koniec nerwów przez padającą baterię. Naładujesz smartfona do pełna w kilka sekund

Naukowcy z Uniwersytetu Cornella wymyślili baterię, która będzie ładować się w kilka sekund
Naukowcy z Uniwersytetu Cornella wymyślili baterię, która będzie ładować się w kilka sekund 123rf.com / fot. bacho12345 / zdjęcie seryjne
Jesteś na mieście bez powerbanka, ikonka miga na czerwono, a ty chcesz być w kontakcie z rodziną i znajomymi? Prawie każdy z nas był w takiej sytuacji. Doskonale wiedzą o tym naukowcy z Uniwersytetu Cornella w Nowym Jorku. Wynaleźli zatem baterię, która będzie mogła naładować się w kilka sekund.

Pomysł jest rewolucyjny. – Ten projekt właściwie eliminuje wszystkie straty mocy z twojego urządzenia – tłumaczy Ulrich Wiesner, profesor inżynierii na Uniwersytecie Cornella.

Ładowanie smartfona i laptopa
Naukowcy uzyskali ten efekt dzięki skurczeniu elementów baterii do nanoskali. – W prostych słowach oznacza to, że możesz pozyskać energię w znacznie krótszym czasie, niż w standardowych bateriach. Od momentu podłączenia baterii do gniazdka, w ciągu kilku sekund, a może i szybciej, bateria będzie naładowana – zapewnia Wiesner.

Jak twierdzą twórcy, projekt baterii jest bezpieczny, ponieważ niweluje błędy doprowadzające do pożarów w mobilnych urządzeniach elektrycznych, takich jak telefony i laptopy.

Dzięki pracy naukowców zmieni się sposób, w jaki konstruowane są standardowe baterie. Póki korzystamy z tych starych, warto wiedzieć, jak poprawnie ładować smartfona, o czym pisaliśmy już na łamach INNPoland.pl
Trwa ładowanie komentarzy...