Wiemy, gdzie stanie pierwszy miejski sklep IKEA w Polsce. Zupełnie nowa odsłona

Już niedługo w warszawskim Blue City zostanie otwarta pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie "miejska" Ikea
Już niedługo w warszawskim Blue City zostanie otwarta pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie "miejska" Ikea Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
W Warszawie już niedługo powstanie pierwsza „miejska” IKEA w Polsce. Sklep będzie otwarty w centrum handlowym Blue City. Do tej pory warszawiacy po tanie szwedzkie meble musieli jeździć albo na Targówek, albo do odległych Janek. I tak – będą również hot-dogi.

IKEA w Blue City będzie jednym z pierwszych "miejskich" sklepów tej sieci na świecie. Zostanie otwarta w drugiej połowie 2018 roku. Będzie miała dwa piętra i zajmie powierzchnię ok. 4800 m kw.

Część warszawiaków pamięta, że IKEA była już kiedyś położona w centrum, a konkretnie na alejach Jerozolimskich. Chodzi jednak o sklep tworzony według zupełnie nowej formuły, zgodnej z ogłoszoną niedawno globalną strategią firmy.

Na miejscu dostępne będą wybrane akcesoria wyposażenia wnętrz, natomiast pozostałe produkty z asortymentu będzie można zamówić on-line – samodzielnie lub z pomocą pracowników.

Na terenie sklepu wydzielona zostanie również przestrzeń IKEA Food w zupełnie nowej odsłonie. Połączony zostanie w niej koncept kawiarni i bistro, oferując między innymi kanapki, wegetariańskie hot-dogi i koktajle, a także tradycyjne szwedzkie potrawy, takie jak kultowe klopsiki czy bułeczki cynamonowe.

IKEA w Fort Wola
Jednocześnie wyjaśniła się przyszłość IKEI w centrum handlowym Fort Wola. Dla miłośników szwedzkiego sklepu nie są to dobre wiadomości.

– Ze względu na niezależne od nas, przedłużające się procedury administracyjne, zdecydowaliśmy się zawiesić ten projekt. Obecnie koncentrujemy się na otwarciu nowego, mniejszego formatu w Blue City. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco – mówi Katarzyna Balashov, rzecznik prasowy IKEA w Polsce.

Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziesięć sklepów i zarządza pięcioma centrami handlowymi poprzez Ikea Centres Polska. Zlokalizowane w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ikea w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną.
Trwa ładowanie komentarzy...