Przełomowe odkrycie, które może zmienić świat. ThinAir Water to zwycięzcy tegorocznego konkursu infoShare

Tegoroczni zwycięzcy 12. edycji InfoShare wymyślili sposób na to, jak pozyskać wodę... z powietrza
Tegoroczni zwycięzcy 12. edycji InfoShare wymyślili sposób na to, jak pozyskać wodę... z powietrza Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
ThinAir Water to grupa studentów z Wielkiej Brytanii, która wynalazła sposób na odzyskiwanie wody z ziemskiej atmosfery i uzdatnianie jej do spożycia. Ich pomysł zachwycił jurorów i pozwolił im na pokonanie blisko 500 konkurentów.

Wygrana w konkursie zagwarantowała start-upowi ufundowaną przez Gdańsk nagrodę pieniężną o wartości 20 tys. euro. Ale to jeszcze nie koniec korzyści wypływających ze zwycięstwa.

InfoShare to największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona trendom i innowacjom w obszarze technologicznym. Jej sława przyciąga licznych przedstawicieli znanych i cenionych firm, którzy szukają zdolnych ludzi wartych zainwestowania.

Dzięki zaprezentowaniu swojej przełomowej technologii na wydarzeniu, przed ThinAir Water otwierają się drzwi na pozyskanie światowych inwestorów. Podczas tegorocznej edycji na konferencji byli obecni przedstawiciele funduszy inwestycyjnych ze Stanów Zjednoczonych, Australii i Singapuru, a także gigantów technologicznych jak Microsoft czy Intel.

Młodzi studenci pozyskują wodę z powietrza
Brytyjski start-up stworzył innowacyjną technologię, potrafiącą pozyskać z ziemskiej atmosfery około 140 biliardów litrów wody. Zebrana z powietrza woda jest następnie uzdatniana do spożycia. W dobie coraz większej ilości terenów ubogich w zasoby wodne, pomysł ThinAir Water jest przełomowym odkryciem.

O tytuł zwycięzcy ubiegało się ponad 150 startupów z prawie 50 krajów. Rywalizacja trwała kilka miesięcy. W finale, oprócz ThinAir Water, znalazły się firmy Magentiq Eye, Biolumo, FinAi oraz Afforest4Future.
Trwa ładowanie komentarzy...