Kultowy warszawski sklep wraca na mapę. Będzie połączony ze stacją metra

Centrum Marszałkowska powstaje na miejscu dawnego Domu Handlowego Sezam
Centrum Marszałkowska powstaje na miejscu dawnego Domu Handlowego Sezam facebook.com/Centrum Marszałkowska
Swego czasu był największym domem towarowym w Warszawie, bohaterem filmów i siedzibą...pierwszego stołecznego McDonald'sa. Dom Handlowy Sezam na stałe wpisał się w krajobraz stolicy, dlatego decyzję o jego wyburzeniu wielu mieszkańców przyjęło z nieskrywanym smutkiem. Lada chwila Sezam wraca jednak na mapę stolicy. I to w wielkim stylu.

Sezam funkcjonował w centrum Warszawy od 1969 roku. Na początku 2015 roku przy Marszałkowskiej 126/134 pojawił się jednak ciężki sprzęt i budynek został rozebrany. Teraz, po niespełna 4 latach, należący do WSS Społem Śródmieście sklep zostanie otwarty na nowo – donoszą „Wiadomości Handlowe”.

Sezam wraca jako Centrum Marszałkowska
Nowy Sezam znajdzie swoje miejsce w „Centrum Marszałkowska” - biurowcu zbudowanym na miejscu dawnego domu towarowego. Jedenastopiętrowy budynek ma być jednym z nowocześniejszych obiektów w Warszawie – wyróżnia go m.in. to, że będzie bezpośrednio połączony ze stacją metra „Świętokrzyska”, dzięki czemu pasażerowie będą mogli wchodzić do niego, nie wychodząc po drodze na powierzchnię.

– Prowadzenie tak dużej placówki jaką był poprzedni Sezam nie ma dziś w tej lokalizacji sensu. Klienci przychodzą do nas po drobne zakupy, a sprzedaż sprzętów AGD o dużych gabarytach, takich jak pralki czy lodówki, które mieliśmy poprzednio w ofercie, przeniosła się do internetu. Dlatego zrezygnowaliśmy z tego działu – wyjaśnia w rozmowie z wiadomościhandlowe.pl Anna Tylkowska, prezes zarządu WSS Społem Śródmieście.


Nowy Sezam zostanie otwarty 6 czerwca o godz. 13. Będzie się mieścił na poziomie -1. Jego powierzchnia to 700 m2.
Trwa ładowanie komentarzy...