Coca-Cola po raz pierwszy w historii wypuściła napój z dodatkiem wódki. Klienci są zachwyceni

Coca-Cola wprowadza drink z alkoholem.
Coca-Cola wprowadza drink z alkoholem. Marcin Stępień/Agencja Gazeta
Coca Cola ma nowy napój z alkoholem. Marka Coca-Cola istnieje na rynku od przeszło 130 lat, na taki ruch zdecydowała się jednak po raz pierwszy w historii. Pod koniec maja koncern wypuścił na rynek japoński napój zawierający alkohol.

Pierwsze zapowiedzi Coca-Coli w sprawie nowego napoju pojawiły się już w marcu. Dowiedzieliśmy się wówczas, że Amerykanie chcą rzucić do japońskich sklepów autorską wersję Chuhai - popularnego japońskiego drinku, który składa się z wody gazowanej z cytryną oraz japońskiej wódki Shochu.

Oficjalny debiut nastąpił jednak dopiero 26 maja – informuje „BBC”. Napój o nazwie „Lemon Do” pojawił się w mieście Fukuoka i jest dostępny w trzech wersjach z zawartością od 3 do 8 proc. alkoholu. Jak podaje z kolei „Wall Street Journal” reakcje pierwszych klientów są bardzo pozytywne.

Czy alkoholowy napój Coca-Coli będzie dostępny w Polsce?
Czy w przypadku sukcesu Coca-Cola zadecyduje o rozszerzeniu sprzedaży na pozostałe kraje? Na ten moment wydaje się to wątpliwe. Z wypowiedzi prezesa japońskiego oddziału Jorge Garduno wynika, że Coca-Cola ma zamiar ograniczyć sprzedaż alkoholu tylko do japońskiego rynku. Ten kraj to wdzięczne pole do testów - to tam najpierw Coca-Cola wprowadziła colę z błonnikiem.


Eksperyment, choć regionalny, wpisuje się jednak w najnowszą politykę amerykańskiego koncernu, który szuka nowych sposobów dotarcia do klienta. Coca-Cola traci bowiem udziały w rynku na rzecz swojego największego rywala PepsiCo. Co więcej, pada ofiarą trendu konsumenckiego, który polega na odwrocie od konsumpcji gazowanych napojów słodzonych. Prezes Coca-Coli, James Quincey, już pewien czas temu zapowiadał, że w związku z tym ograniczy ilość cukru w napojach i zmniejszy opakowania, w których są sprzedawane. Pierwsze efekty są już widoczne. Spółka przestała produkować Coca-Colę Cherry, zastępując ją "bezcukrową" formułą, Coca-Cola Cherry Zero.
Trwa ładowanie komentarzy...