Tyle zapłacimy za abonament RTV w 2019 roku. Ujawniono opłaty i zwolnienia

Opłaty abonamentowe RTV od lat są zmorą rządu i Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Jakie stawki abonamentu będą obowiązywać w 2019 r.?
Opłaty abonamentowe RTV od lat są zmorą rządu i Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Jakie stawki abonamentu będą obowiązywać w 2019 r.? fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta
Znamy wysokość opłat abonamentowych za odbiorniki telewizyjne i radiowe w 2019 r. Dla osób decydujących się opłacić składki za kilka miesięcy z góry, przewidziane są ulgi.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od lat zmaga się z problemem unikania opłat za posiadane odbiorniki. Choć kara z odsetkami za unikanie opłaty może sięgnąć nawet 1500 zł, tylko 8 proc. zobowiązanych opłaca abonament RTV.

Aby załatać luki w budżecie telewizji, rząd wymyślał coraz to nowe pomysły na to, jak abonament od ludzi pobierać, np. poprzez składkę audiowizualną od osób fizycznych i firm. Do chwili obecnej żaden pomysł nie wszedł w życie. Ponadto szef Rady Mediów Narodowych zadeklarował, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa.

Ile wyniosą opłaty abonamentowe RTV w przyszłym roku
W 2019 r. opłaty za radio i telewizję pozostaną takie same, jak w roku poprzednim. Miesięcznie za odbiornik radiofoniczny trzeba będzie zapłacić 7,00 zł, zaś za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny opłata wyniesie 22,70 zł.

Osoby, które zapłacą z góry za okres kilku miesięcy, będą mogły liczyć na zniżki. Wysokość opłaty abonamentowej za dwa miesiące wynosi 44,05 zł, za pół roku - 129,40 zł, zaś za 12 miesięcy trzeba będzie zapłacić 245,15 zł.
Trwa ładowanie komentarzy...