Apple otworzyło tajne laboratorium. Szykuje w nim całkowitą rewolucję

Apple zbudował tajemniczy zakład w stanie Oregon. Rozwija w nim projekt Kalamata.
Apple zbudował tajemniczy zakład w stanie Oregon. Rozwija w nim projekt Kalamata. 123rf
Apple zbudował zakład w stanie Oregon. Jego dokładna lokalizacja nie jest znana, a firma nie chce odpowiadać na żadne pytania na jego temat – pisze serwis TechSpot. Potentat ma pracować w laboratorium nad uniezależnieniem się od dostawców procesorów.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele Apple ogłosili, że pracują właśnie nad projektem o nazwie Kalamata. W jego ramach chcą zastąpić procesory Intela w komputerach Mac własnymi urządzeniami.

Wydaje się, że projekt zaczął nabierać poważnych kształtów. Gigant z Cupertino miał bowiem otworzyć laboratorium niedaleko Portland w stanie Oregon – donosi TechSpot, powołując się na ustalenia lokalnych mediów. Serwis twierdzi, że Apple rekrutuje pracowników, którzy wcześniej pracowali w Intelu na stanowiskach badawczych i inżynieryjnych. Już teraz zatrudnienie miało znaleźć ponad 20 osób. Oprócz inżynierów firma szuka również ludzi do „weryfikacji projektu”.

Nowy zakład nie jest jednak pierwszą tajemniczą siedzibą Apple. Niedawno dziennikarz „The Oregonian” odkrył, że biuro należącej do giganta Advanced Computation Group ukryte było w starej remizie strażackiej.
Trwa ładowanie komentarzy...