Społem wchodzi w XXI wiek. Trochę po czasie, ale z przytupem

Sklep Społem w warszawskim Merkurym
Sklep Społem w warszawskim Merkurym Społem Żoliborz
Dwie spółdzielnie zrzeszone w PSS Społem (w Kaliszu i Poznaniu) zdecydowały się na nowatorski krok. Zamontowano w nich znane od wielu lat kasy samoobsługowe, gdzie klient sam skanuje produkty i płaci w automatycznej kasie.

Kasy samoobsługowe w sklepach Społem
Na wdrożenie tych nowoczesnych rozwiązań zdecydowały się Społem w Kaliszu oraz Poznaniu. Kaliska spółdzielnia pierwsze takie kasy zamontowała we wrześniu 2017 roku. PortalSpozywczy.pl informuje, że testy się powiodły i projekt rozszerzono na kolejne placówki, przede wszystkim na największy supermarket w tej sieci.

W Poznaniu stało się podobnie – cztery kasy samoobsługowe działają w sklepie Newa, największej placówce pod szyldem Społem PSS w tym mieście.

Społem to marka, która powstała ponad 100 lat temu. Dziś pod tą nazwą działa ponad 170 regionalnych spółdzielni, zrzeszonych w jeden związek. Prowadzą ok. 5000 sklepów – więcej niż choćby Biedronka (ok. 2800). Udział Społem w krajowym handlu oscyluje ledwie wokół 2 procent.

Społem kilka lat temu uruchomiło Krajową Platformę Handlową, czyli centralę zakupową dla sklepów. Zdecydowało się też na stworzenie marki własnej, produkty z nazwą "Społem" są już dostępne w 1600 sklepów. Niedługo do nabiału i mrożonek mają dołączyć lody.
Trwa ładowanie komentarzy...