Gigantyczna wtopa Facebooka. Poszkodowanych może być aż 14 milionów osób

Fot. 123rf.com
Fot. 123rf.com Facebook apeluje o sprawdzenie ustawień prywatności.
Publikowanie na Facebooku - są problemy. Około 14 mln użytkowników serwisu społecznościowego zamiast opublikować prywatne posty dla najbliższych, podzieliło się nimi ze wszystkimi znajomymi. Wszystko z powodu błędu, który pozmieniał ustawienia prywatności postów.

Wyobraźcie sobie, że publikujecie na Facebooku post dla wąskiego grona przyjaciół. Serwis zapamięta wasze ustawienia prywatności i następny post również zamieści zgodnie z tą konfiguracją. A przynajmniej powinien.

Jak podaje CNBC, błąd oprogramowania, który nastąpił między 18 a 27 maja, pozmieniał ustawienia prywatności aż 14 milionom użytkowników. W wyniku tego publicznie mogli opublikować treści, które były przeznaczone wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców.

Ustawienia prywatności na Facebooku
Firma przeprasza i zapewnia, że błąd jest już naprawiony. Mimo to apeluje do wszystkich, którzy publikowali w tym przedziale czasowym prywatne posty o przejrzenie ich pod kątem ustawień prywatności.

To już kolejna katastrofalna wpadka Facebooka. Po skandalu z Cambridge Analytica, w wyniku której wyciekły dane milionów użytkowników Facebooka i aferze z bezprawnym wykorzystywaniem zdjęć z Instagrama, kolejne błędy tylko pogłębiają brak zaufania do słynnego serwisu społecznościowego.
Trwa ładowanie komentarzy...