Eurobank wystawiony na sprzedaż. Jego właściciel wycofuje się z Polski

Eurobank jest wystawiony na sprzedaż, jak twierdzą anonimowi informatorzy
Eurobank jest wystawiony na sprzedaż, jak twierdzą anonimowi informatorzy fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Co z Eurobankiem? Eurobank został wystawiony na sprzedaż przez Societe Generale - taką informację podał Reuters. Agencja przytacza wypowiedzi dwóch anonimowych bankowców inwestycyjnych. Societe Generale, właściciel banku, nie potwierdza tych doniesień.

– Eurobank jest w procesie sprzedaży. Societe Generale wycofuje się z działalności w bankowości detalicznej w Polsce – zdradził pierwszy. Drugi z informatorów potwierdził, że Eurobank jest na sprzedaż.

Banki w Polsce
Agencja dotarła również do rzecznika Societe Generale. Nazwał on doniesienia „plotkami rynkowymi”, których bank nie będzie komentować.

Eurobank jest siedemnastym największym bankiem w Polsce. Jego właścicielem jest Societe Generale, europejska grupa oferująca usługi finansowe w 66 krajach. W 2017 r. aktywa banku wyniosły 13,8 mld zł.

Kilka miesięcy temu w sklepie Google Play znaleziono aplikację, która umożliwiała hakerom zalogowanie się do aż 21 polskich banków. Ofiarami oszustwa mogli paść m. in. klienci Eurobanku. Aplikacja została natychmiast zablokowana.
Trwa ładowanie komentarzy...