Eurobank wystawiony na sprzedaż. Jego właściciel wycofuje się z Polski

Eurobank jest wystawiony na sprzedaż, jak twierdzą anonimowi informatorzy
Eurobank jest wystawiony na sprzedaż, jak twierdzą anonimowi informatorzy fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Co z Eurobankiem? Eurobank został wystawiony na sprzedaż przez Societe Generale - taką informację podał Reuters. Agencja przytacza wypowiedzi dwóch anonimowych bankowców inwestycyjnych. Societe Generale, właściciel banku, nie potwierdza tych doniesień.

– Eurobank jest w procesie sprzedaży. Societe Generale wycofuje się z działalności w bankowości detalicznej w Polsce – zdradził pierwszy. Drugi z informatorów potwierdził, że Eurobank jest na sprzedaż.

Banki w Polsce
Agencja dotarła również do rzecznika Societe Generale. Nazwał on doniesienia „plotkami rynkowymi”, których bank nie będzie komentować.

Eurobank jest siedemnastym największym bankiem w Polsce. Jego właścicielem jest Societe Generale, europejska grupa oferująca usługi finansowe w 66 krajach. W 2017 r. aktywa banku wyniosły 13,8 mld zł.

Kilka miesięcy temu w sklepie Google Play znaleziono aplikację, która umożliwiała hakerom zalogowanie się do aż 21 polskich banków. Ofiarami oszustwa mogli paść m. in. klienci Eurobanku. Aplikacja została natychmiast zablokowana.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.