Te dane dają do myślenia. Mieszkania Polaków są jednymi z najbardziej zatłoczonych w Europie

Polacy są narodem, który ma jedne z najciaśniejszych mieszkań w Europie
Polacy są narodem, który ma jedne z najciaśniejszych mieszkań w Europie Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Kupno mieszkania. Eurostat zbadał, w czyich mieszkaniach w Europie mieszka za dużo ludzi. Okazuje się, że w polskich. Jesteśmy w czołówce europejskich narodów, które mają w mieszkaniu zbytni tłok. Tylko w czterech krajach Unii Europejskiej ludziom żyje się ciaśniej niż Polakom.

Według najnowszych danych z Eurostatu, o których pisze Money.pl, w zbyt zatłoczonych mieszkaniach żyje prawie 41 proc. Polaków. Jest to jeden z najwyższych wskaźników w Europie. Jeszcze bardziej zatłoczeni we własnych mieszkaniach są tylko obywatele Rumunii, Łotwy, Bułgarii, Turcji, Chorwacji i Serbii.

Małe mieszkania
Dzielisz pokój z członkiem rodziny? Według unijnej definicji twoje mieszkanie jest zatłoczone. Eurostat takim mianem określa sytuację, kiedy jeden pokój dzieli para dorosłych lub dwoje dzieci poniżej 12 roku życia. Oznacza to, że np. małżeństwo posiadające dwójkę dzieci i mieszkające w dwóch pokojach lub para żyjąca w kawalerce podlega pod unijną definicję zbytniego zatłoczenia.

Mimo tego, że żyje nam się ciasno, sytuacja ulega dość szybkiej poprawie. W ciągu zeszłego roku aż 2,7 proc. Polaków przeprowadziło się do większego mieszkania. Z takim tempem znowu przodujemy w Europie, łeb w łeb z Litwą.

Może mieszkaniową sytuację w Polsce poprawi nowy rządowy program Mieszkanie+, jeśli w końcu uda się go z sukcesem realizować. Polegać będzie na comiesięcznych dopłatach do czynszu dla najuboższych. Projekt rusza od stycznia 2019 r.
Trwa ładowanie komentarzy...