Inżynier pokonał płaskoziemców ich własną bronią. Wystarczyło mu do tego jedno zdjęcie

Wywiad z płaskoziemcem Davem Murphym
Wywiad z płaskoziemcem Davem Murphym youtube.com/All In ONE PL
Nie spodziewam się, że to zmieni zdanie wszystkich osób wierzących, że Ziemia jest płaska, ale mam nadzieję, że pomoże komuś, kto może być podatny na argumentację płaskoziemców – tłumaczy swoje motywacje inżynier o imieniu Jeff. Mężczyzna postanowił pokazać zwolennikom teorii płaskiej ziemi absurdalność ich rozumowania. I użył do tego jednego zdjęcia.

Teorie spiskowe
Płaskoziemcy są w ostatnim czasie bardzo aktywni medialnie. Podczas niedawnej konferencji „Flat Earthers” w Birmingham nie tylko podtrzymali swoją główną tezę, ale nawet... zlikwidowali Australię, twierdząc, że tak dziwny kontynent nie może istnieć naprawdę.

Być może skłoniło to Jeffa do podjęcia konkretnych działań. Mężczyzna postawił na stole piłkę do koszykówki i oświetlił ją dwoma lampami stołowymi. Do wykonania zdjęcia użył aparatu fotograficznego z obiektywem makro. Efekt końcowy (który zobaczysz w tym miejscu) można porównać do perspektywy, z jakiej ludzie obserwują Ziemię – piłka wydaje się w miarę płaską powierzchnią.

– Ci płaskoziemcy, których spotkałem dotychczas, wydawali się opierać swoje założenia głównie na memach. Dlatego chciałem im odpowiedzieć memem, używając ich własnej taktyki, która wskazuje na absurdalność ich logiki – mówił w rozmowie z serwisem „Bored Panda” Jeff.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.