Afera GetBack i kolejne zatrzymania. Wpadła dyrektorka, która ukrywała i niszczyła dokumenty

CBA zatrzymała kolejne dwie osoby związane z aferą GetBack, w tym jedną z dyrektorek, bliską współpracowniczkę byłego prezesa Konrada K.
CBA zatrzymała kolejne dwie osoby związane z aferą GetBack, w tym jedną z dyrektorek, bliską współpracowniczkę byłego prezesa Konrada K. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Afera GetBack. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek dwie osoby związane ze sprawą spółki GetBack. To jedna z dyrektorek spółki oraz szef biura maklerskiego sprzedającego obligacje firmy. Atmosfera wokół największej polskiej spółki windykacyjnej się zagęszcza.

Jak poinformowała PAP, zatrzymano prezesa Polskiego Domu Maklerskiego oraz jedną z dyrektorek w spółce GetBack, co potwierdza Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. – Trwają przeszukania w miejscach zatrzymań i miejscach aktywności zawodowej tych osób – powiedział Kaczorek.

Jak podaje rmf24, zatrzymana dyrektorka to bliska współpracownica byłego prezesa Konrada K. Według nieoficjalnego źródła, niszczyła i ukrywała dokumenty w sprawie afery w firmie.

Z kolei jeden z zarzutów, które ma usłyszeć szef biura maklerskiego, dotyczy wyłudzenia i przywłaszczenia kilku mln zł na szkodę GetBack. Polski Dom Maklerski sprzedawał obligacje GetBacku.

Zatrzymani trafią do Prokuratury Regionalnej w Warszawie jeszcze dziś.

Afera GetBack: aresztowania
To już kolejne zatrzymania w sprawie największej spółki windykacyjnej w Polsce. CBA zatrzymało już prezesa GetBack Konrada K. oraz współpracującegi z nim Piotra B.. Prokuratura wystąpiła o trzymiesięczny areszt, a sąd zaakceptował ten wniosek. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Na tym nie koniec. Komisja Nadzoru Finansowego również podejmuje działania – na listę ostrzeżeń tej instytucji trafiła spółka MIA Sp. z o.o. To jedna ze spółek współdziałających z GetBack, w jej przypadku dopatrzono się prawdopodobnego wykonywania działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych. Jak pisaliśmy wczoraj w INNPoland.pl, afera GetBack jest też wykorzystywana do wewnętrznych rozgrywek PiS, pomiędzy Zbigniewem Ziobro a Mateuszem Morawieckim.
Trwa ładowanie komentarzy...