Schabowy Plus, nowy pomysł na pomoc emerytom. "Dobrze odżywiony senior nie choruje"

Tanie obiady. PSL postuluje dopłaty do obiadów dla emerytów. Osoby po 60. roku życia miałyby płacić w barach mlecznych 5 zł za obiad.
Tanie obiady. PSL postuluje dopłaty do obiadów dla emerytów. Osoby po 60. roku życia miałyby płacić w barach mlecznych 5 zł za obiad. Fot. Justyna Wydra / Agencja Gazeta
Dopłaty dla emerytów. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował do samorządowców, by wprowadzić rozwiązanie pozwalające emerytom zjeść obiad w barze mlecznym za 5 zł. Dla starszych czytelników pomysł z pewnością brzmi znajomo.

O sprawie donosi "Super Express". Gazeta podaje, że szef Władysław Kosiniak-Kamysz chciałby dodatkowego przywileju w Karcie Seniora. Ma zapewnić osobom po 60. roku życia możliwość zjedzenia codziennie obiadu w barze mlecznym za 5 zł. – To jest nasza propozycja dla całej Polski. Apeluję do wszystkich władz samorządowych w kraju o poparcie tego pomysłu i wprowadzanie Karty Seniora w każdej gminie. Dobrze odżywiony senior to senior, który nie będzie często chorował – cytuje polityka gazeta.

Obiad dla emeryta za 5 zł
O pomyśle PSL słychać niepochlebne opinie w kręgach PiS. Rządząca formacja ma własny pomysł na wsparcie dla emerytów. Rozważane są propozycje wprowadzenia dodatku do świadczeń w wysokości 100-500 zł, coś jak "Emerytura Plus", trzynasta wypłata emerytury na wzór górniczych pensji czy wreszcie zwolnienia z podatku dochodowego. Rząd ma się zająć tematem jeszcze w tym roku.

Co by o pomyśle PSL nie mówić, sytuacja emerytów czasami jest dramatyczna. Średnia emerytura w Polsce to nieco ponad 2 tys. zł. Lwia część upoważnionych do świadczeń emerytalnych pobiera miesięcznie tysiąc złotych. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, najniższa emerytura w Polsce to zaledwie 10 gr.
Trwa ładowanie komentarzy...