Tego nie próbował jeszcze nikt na świecie. W Pile zrobią coś wyjątkowego dla niepełnosprawnych

Nurkowanie dla niepełnosprawnych. W Pile powstaje pierwsza na świecie platforma do nurkowania dla osób niepełnosprawnych.
Nurkowanie dla niepełnosprawnych. W Pile powstaje pierwsza na świecie platforma do nurkowania dla osób niepełnosprawnych. Foto: Facebook.com/krokpokrokuhsa/
Nurkowanie w Pile. Świetna rozrywka, forma terapii i rehabilitacji – takie cele ma spełniać powstająca na jednym z jezior w Pile platforma do nurkowania dla osób niepełnosprawnych. Unikalny na skalę światową obiekt będzie czynny cały rok i całą dobę.

Platformę buduje stowarzyszenie "Krok po kroku HSA". Zajmuje się ono pomaganiem osobom niepełnosprawnym, wykorzystując do tego środowisko wodne. Środki (130 tysięcy złotych) zebrano dzięki akcji charytatywnej.

Platforma dla niepełnosprawnych nurków
Przedstawiciele fundacji przypominają, że osobom niepełnosprawnym często bardzo trudno dostać się nad wodę. Pokonanie nawet kilkumetrowego kawałka plaży czy kilku schodków może oznaczać konieczność pomocy wielu osób. Platforma na jeziorze umożliwi wjechanie wózkiem do samego miejsca nurkowania – pisze serwis Życie Piły.

Obiekt będzie przystosowany dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych niepełnosprawnych nurków.

Jak podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia, nurkowanie to świetna forma rehabilitacji. Pozwala odkryć nieznane dotąd możliwości własnego ciała i poprawić zdrowie. Woda zmniejsza też napięcie mięśniowe, co pomaga w wykonywaniu ruchów.
Trwa ładowanie komentarzy...