Oszuści wyłudzają na GetBack. Aby odzyskać stracone pieniądze wystarczy… wyłożyć kolejne

Poszkodowanych w kłopotach GetBack mami się obietnicami szybkiego odrobienia strat
Poszkodowanych w kłopotach GetBack mami się obietnicami szybkiego odrobienia strat fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Nie dość, że kupili obligacje GetBacku i stracili pieniądze, to teraz są na celownikach oszustów. Poszkodowanym w sprawie GetBacku naciągacze proponują atrakcyjne inwestycje, które gwarantują szybkie odrobienie strat. To najprawdopodobniej oszustwo, ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego.

Oszuści mają listę z danymi kontaktowymi obligatariuszy GetBack. Jak informuje RMF24.pl, posiadanie takiej listy jest nielegalne - ktoś musiał wynieść ją z GetBacku za czasów poprzedniego zarządu, albo wyniósł z banków, które sprzedawały obligacje spółki.

Straciłeś na GetBack? Nie odkujesz się w ten sposób
Poszkodowanym oferuje się nowe, atrakcyjne inwestycje, które pozwolą na szybkie odrobienie strat. Propozycja podejrzanie wygląda na oszustwo. KNF podkreśla, że pewne czynności na rynku kapitałowym mogą być wykonywane tylko przed podmioty nadzorowane, posiadające odpowiednie zezwolenia.

Urząd zaleca wyjątkową ostrożność i prosi o zgłaszanie podobnych przypadków.

Jak pisaliśmy wczoraj w INNPoland.pl, dług GetBacku rośnie w astronomicznym tempie, z oceny raportu finansowego wycofał się nawet aydutor. Dług spółki GetBack ma wynosić 3,35 miliarda złotych. To niemal pół miliarda złotych więcej niż dwa tygodnie temu. Na wzrost długu miały wpływ odsetki od obligacji.
Trwa ładowanie komentarzy...