Planujesz większe zakupy? Zrób je dziś, przez kolejne 3 niedziele sklepy będą zamknięte

Przed nami aż 3 niedziele z zakazem handlu. Sklepy szykują się na oblężenie w piątki i soboty
Przed nami aż 3 niedziele z zakazem handlu. Sklepy szykują się na oblężenie w piątki i soboty Foto: Waldemar Kompała/Agencja Gazeta
Najbliższa niedziela, w którą będzie można normalnie zrobić zakupy będzie dopiero 29 lipca. 8, 15 i 22 lipca, czyli przez 3 niedziele w miesiącu, większe sklepy zamkną drzwi przed klientami. Bardziej zaradni już dziś szykują się na wielkie zakupy, by uniknąć kolejek w nadchodzące soboty.

Do końca roku pozostało nam tylko 13 handlowych niedziel. W pozostałe sprzedaż w większości sklepów będzie zakazana. W zasadzie w każdy piątkowy wieczór i sobotę, które poprzedzają niedzielę z zakazem handlu, w supermarketach i dyskontach gromadzą się duże kolejki.

W najbliższe piątki i soboty może być jeszcze gorzej, bo zakupów w niedziele nie będzie można robić aż przez 3 tygodnie. Dla wielu osób weekend jest jedynym momentem, by zapełnić lodówkę i spiżarnię, poszukać mebli czy elektroniki.

W nadchodzące niedziele będą otwarte jedynie małe sklepy, prowadzone przez właścicieli oraz stacje benzynowe. To właśnie stacje są największym beneficjentem zakazu handlu – sprzedaż w tych placówkach wzrosła w kwietniu tego roku aż o 27 proc. - wynika z danych firmy Nielsen, podawanych przez TVN24BiS.pl. Kwiecień był również bardzo ciężkim zakupowo miesiącem. Aż 4 z 5 niedziel były objęte zakazem handlu.

To, czy sklepy przestrzegają zakazu, sprawdza Państwowa Inspekcja Pracy. W niehandlowe niedziele do pracy rusza ok. 900 osób. Do tej pory inspektorzy przeprowadzili 8,3 tys. kontroli, ale na gorącym uczynku złapali jedynie 7 proc. skontrolowanych sklepów.
Trwa ładowanie komentarzy...