Kuriozalny pomysł MEN. Resort chce ukierunkować zawodowo przedszkolaków

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi 123rf.com/Ian Allenden/zdjęcie seryjne
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi. Projekt resortu zakłada, że wykwalifikowani specjaliści będą pomagać w wytyczaniu ścieżki kariery.

O pomyśle ministerstwa donosi „Gazeta Wyborcza”. Według ustaleń dziennika projekt, w ramach którego do polskich przedszkoli zostaną wysłani doradcy zawodowi, pod koniec maja został skierowany do konsultacji społecznych.

Kiedy podjąć decyzję o pierwszej pracy?
MEN chce, by fachowcy nauczyli dzieci, jak opowiadać o sobie, swoich pragnieniach, a także (poprzez odgrywanie scenek) sprawdzać się w różnych rolach życiowych.

– Regulacje zakładają również, że podczas kolejnych lat edukacji, zajęcia, które pomogą wyznaczyć dzieciom ścieżkę kariery będą rozwijane i kontynuowane. Prowadzić je mają wykwalifikowani doradcy zawodowi – pisze gazeta.

Pomysłem nie są jednak zachwyceni opiekunowie dzieci. Zauważają, że „wiek przedszkolny to czas zabawy”, a pierwsze wybory dotyczące przyszłej pracy często nijak mają się do późniejszych, już bardziej świadomych wyborów.
Trwa ładowanie komentarzy...