Ojciec Rydzyk upomina młodych lekarzy. "Nie chciejcie najpierw zarabiać kokosów”

Ojciec Rydzyk upominał młodych lekarzy, że chcą za dużo zarabiać
Ojciec Rydzyk upominał młodych lekarzy, że chcą za dużo zarabiać fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Tadeusz Rydzyk - wpadka. Podczas 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja po zakończeniu mszy dyrektor stacji, ojciec Rydzyk, wygłosił przemówienie. Dziękował w nim m. in. różnym służbom i grupom zawodowym za często ofiarną i społeczną pomoc. Nie omieszkał przy tym skomentować głośnych ostatnio postulatów płacowych kierowanych przez te środowiska do rządu, które uznał za zbyt zachłanne.

Jak podają Wirtualne Media, szczególnym komentarzem ojciec Rydzyk obdarzył młodych lekarzy, których napomniał, by na początku kariery zawodowej nie byli zbyt pazerni na pieniądze.

– Prosimy was, służbę zdrowia, także tych lekarzy, którzy mają bardzo dużo energii, są bardzo młodzi, zaczynają. Prosimy, miejcie cierpliwość i nie chciejcie najpierw zarabiać kokosów. Zechciejcie najpierw służyć ludziom – apelował.

Za wzór do postępowania postawił młodym ludziom wcześniejsze pokolenia, które bezpłatnie służyły ludziom podczas komunizmu czy Powstania Warszawskiego.

– Nie jestem premierem ani ministrem finansów, ale jak to wszystko dać? Ci chcą pięćset, ci chcą tysiąc, ci chcą sześćset co najmniej, policja. No każdy. Chcielibyście też? A renciści i emeryci? Prawda? A da radę? Nie da rady – przekonywał podczas przemówienia.

Ile zarabia ojciec Tadeusz Rydzyk?
Fundacja ojca Rydzyka w 2016 r. zarobiła 29 mln złotych. W jej majątek wchodzą m. in. 24 samochody warte ok. 0,5 mln zł (nie uwzględniając wozu, który został podarowany zakonnikowi przez bezdomnego). Fundacja ma również 166 mln zł w formie aktywów stałych, jak budynki czy sprzęt.

Co ciekawe, według księgowej ojca Rydzyka, finansowanie TV Trwam opiera się głównie na datkach od oglądających ją widzów.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.