Kontrowersyjna decyzja Światowej Organizacji Zdrowia. Wpisała seksoholizm na listę chorób

Kompulsywne zachowania seksualne - taka choroba znajdzie się w nowej klasyfikacji chorób WHO
Kompulsywne zachowania seksualne - taka choroba znajdzie się w nowej klasyfikacji chorób WHO 123rf.com / zdjęcie seryjne
Seksoholizm to przymusowe, natrętne zachowania seksualne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zdecydowała uznać go za chorobę. Jednocześnie podkreśla, że ta decyzja nie oznacza istnienia czegoś takiego jak „uzależnienie od seksu”.

Choroba będzie widniała pod nową nazwą - zaburzenie kompulsywnych zachowań seksualnych, jak informuje „Wyborcza”. Pojawi się w najnowszej Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-11. Lista oficjalnie ukaże się 1 stycznia 2022 r.

Zdaniem WHO choroba charakteryzuje się trwałym brakiem kontroli nad intensywnymi, powtarzającymi się bodźcami i popędami, które ostatecznie prowadzą do podejmowania powtarzających się zachowań seksualnych. Stają się one punktem centralnym w życiu danego człowieka, zaś próby zmniejszenia liczby takich zachowań kończyły się niepowodzeniem.

Kontrowersyjna decyzja WHO
Decyzja organizacji wzbudza wiele kontrowersji - niektórzy eksperci uzależnienie od seksu uważają za realną chorobę, inni zaprzeczają jego istnieniu. WHO przekonuje, że uznanie kompulsywnych zachowań seksualnych za chorobę ułatwi osobom z takimi problemami znalezienie fachowej pomocy.


W nowym zestawieniu chorób i problemów zdrowotnych znajdzie się także uzależnienie od gier komputerowych i video, oraz nowa, tajemnicza choroba X. Jak pisaliśmy w INN:Poland, może doprowadzić do śmierci i najprawdopodobniej będzie przenoszona przez zwierzęta. Naukowcy ostrzegają, że jej pandemia może wybuchnąć w każdej chwili.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.