Oto skutki pożarów polskich wysypisk. Polska pod lupą Brukseli

Pożarami śmieci w Polsce zaniepokoiła się Komisja Europejska
Pożarami śmieci w Polsce zaniepokoiła się Komisja Europejska fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Dym z pożarów śmieci w Polsce doszedł już do nozdrzy Komisji Europejskiej. Bruksela wywąchała problem za sprawą głośnego w Europie artykułu w „The Telegraph”, który opisywał przekręty polskiej mafii śmieciowej. Nasze dymiące wysypiska znajdą się pod baczną obserwacją, zapowiada KE.

Jak pisaliśmy zaledwie wczoraj, Polska stała się obiektem żywego zainteresowania całej Europy. Wszystko za sprawą artykułu w brytyjskim dzienniku „The Telegraph”. W tekście opisywano umyślne pożary wysypisk śmieci w naszym kraju, na których bogaci się tzw. mafia śmieciowa.

Komisja Europejska będzie monitorować sytuację pożarów śmieci w Polsce
Artykuł nie przeszedł bez echa. Problemem zaniepokoiła się Komisja Europejska. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Brukseli na temat pożarów składów śmieci w Polsce wypowiedział się rzecznik KE, Enrico Brivio.

– Z pewnym zaniepokojeniem dostrzegliśmy doniesienia medialne o domniemanym nielegalnym recyklingu w niektórych krajach członkowskich – oznajmił.

Jednocześnie podkreślono, że ściganie przestępstw nie należy do zadań Komisji Europejskiej. Tym powinna zająć się polska policja. Bruksela będzie jednak śledzić wdrażanie unijnego prawa.

Problem pożarów wysypisk zintensyfikował się po wprowadzonym przez Chiny zakazie importu plastiku na recykling. Wiele państw zaczęło wtedy przekierowywać eksport swoich śmieci w inne strony, m. in. do Polski. Polski rząd na razie planuje działania, które mają ukrócić patologie w branży i zakończyć plagę pożarów.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.