Rząd wyszykował kolejną ofertę dla rodzin wielodzietnych. „Mama+” ma kosztować miliard złotych

Po wprowadzeniu 500+ rząd szykuje kolejny projekt, który ma pomóc finansowo rodzinom wielodzietnym
Po wprowadzeniu 500+ rząd szykuje kolejny projekt, który ma pomóc finansowo rodzinom wielodzietnym Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta
Po wprowadzeniu 500+ rząd szykuje kolejny projekt, który ma pomóc finansowo rodzinom wielodzietnym. Tym razem chodzi o gwarantowane emerytury dla matek, które mają co najmniej czworo dzieci.

– Jeśli chodzi o emerytury dla matek mających co najmniej czworo dzieci, jest już gotowa pierwsza wersja projektu. Jeśli będzie akceptacja premiera, skierujemy go do konsultacji. Chcemy, żeby odbyły się one w okresie wakacyjnym, a we wrześniu ustawa mogłaby trafić do Sejmu. Od nowego roku mogłaby zacząć obowiązywać – ogłosiła wicepremier Beata Szydło na łamach „Gościa Niedzielnego”.

Emerytura dla matek
Szydło tłumaczy, że celem ustawy jest docenienie matek. Dzięki niej kobiety, które zajmowały się domem i nigdy nie pracowały dostaną najniższą emeryturę, która wynosi w tej chwili 1029,80 zł. – Jeśli otrzymują mniej, niż wynosi najniższa emerytura, zostanie ona dopełniona do jej wysokości – precyzowała.

Robocza nazwa programu to "Mama+". Wicepremier zastrzegła jednak, że z gwarantowanej emerytury będą mogli korzystać także mężczyźni. Według pierwszych orientacyjnych szacunków przeprowadzonych przez ministerstwo pracy koszt wprowadzenia programu to 915 mln złotych.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.