Urlop nie musi być drogi. Oto najlepsze tanie wakacyjne kierunki na lato

Gdzie tanio spędzić urlop? Okazuje się, że Hiszpania nie jest tak droga, jak sądzono, ale hitem i tak jest Albania
Gdzie tanio spędzić urlop? Okazuje się, że Hiszpania nie jest tak droga, jak sądzono, ale hitem i tak jest Albania Foto: Przemysław Jendroska/Agencja Gazeta
Wycieczki na lato. Część Polaków ma urlop już za sobą, ale sporo z nas ciągle szuka najlepszych ofert na spędzenie wczasów w 2018 roku. I ciągle można znaleźć bardzo ciekawe i niedrogie wyjazdy w miejsca, które są dla nas przyjazne i modne.

Albania
Hitem tegorocznych wakacji jest Albania. Już wiosną było wiadomo, że w tym kraju można spędzić niedrogie wakacje, ciesząc się dobrą pogodą, jedzeniem i niskimi cenami. Jeszcze niedawno Albania była przez nas postrzegana jako kraj dość biedny i niezbyt atrakcyjny. Tymczasem to bałkańska perełka, położona nad morzem Jońskim i Adriatyckim.

Ten kraj ma ok. 300 km plaż – i to piaszczystych, a nie kamienistych, jak to się zdarza w Chorwacji czy Czarnogórze. Ale można się tu nie tylko wylegiwać, Albania ma mnóstwo zabytków i arcyciekawą historię. Można tu też znaleźć 750 tysięcy bunkrów, które kiedyś nakazał budować Enver Hodża. Pogoda jest przyjazna, pada rzadko, a kuchnia zachwyca. Do Albanii można lecieć już za 1700 – 1800 zł za osobę na tydzień.

Grecja
Greckie wyspy cieszą się niezmienną popularnością wśród Polaków i są naprawdę dobrym miejscem na niedrogie wypady. Tym bardziej, że można znaleźć bardzo dużo ofert typu last minute, pozwalających obniżyć koszt wyjazdu o kilkaset złotych na parę. Grecja to przede wszystkim piękne plaże nad lazurowym morzem.


Ale i dla osób, które nie przepadają za smażeniem się na piasku znajdzie się mnóstwo atrakcji. Wszak to jedna z kolebek naszej cywilizacji, ciekawe zabytki można tu znaleźć na każdym kroku. Łatwo też uciec od turystycznego tłoku. Ceny w ofertach last minute potrafią oscylować w granicach 1000 – 1200 złotych za osobę na tydzień.

Turcja
Kolejnym popularnym i niedrogim dla polskich turystów kierunkiem jest Turcja. Szczególnie polecana jest rodzicom z dziećmi, bo wiele hoteli dysponuje bogatą infrastrukturą rozrywkową, w tym aquaparkami, basenami i placami zabaw.

A i rodzice będą zadowoleni, bo towarzyszy im często solidna oferta all inclusive. Dla osób wolących pozwiedzać okolicę, również jest mnóstwo atrakcji. To przecież w Turcji są choćby Pamukkale czy Kapadocja. Ceny zaczynają się od ok. 1800 – 1900 zł za tydzień na osobę.

Egipt
Niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polaków (i nie tylko), cieszy się Egipt. Mnóstwo słońca, bardzo ciepły klimat, możliwość ponurkowania i pozwiedzania piramid to niewątpliwe atuty kraju faraonów. Oblegane przez turystów kurorty to przede wszystkim Sharm El Sheikh, Marsa Alam i przede wszystkim Hurghada.

Ale spokojnie można je ominąć i poszukać nieco bardziej oddalonych miejscowości wypoczynkowych – będzie nieco mniej ludzi. Duża popularność przekłada się na sporą liczbę ofert last minute. Ceny nie są wygórowane, tydzień w Egipcie można spędzić za 1700 – 1900 złotych.

Hiszpania
Jak zwykle dużą popularnością cieszy się Hiszpania, tym bardziej, że wcale nie jest droga. Najlepsze oferty można znaleźć w czerwcu oraz na przełomie sierpnia i września. Wraz z przelotem i wyżywieniem w hotelu, tydzień można tam spędzić za 1600 – 1700 złotych.

W sezonie jest drożej, ale ceny i tak nie wyrywają z butów. Hiszpania przyciąga turystów niesamowicie przyjazną atmosferą, dziesiątkami kilometrów plaż – piaszczystych i szerokich oraz czystym morzem. Nieco drożej, ale też bez przesady jest na należących do Hiszpanii Wyspach Kanaryjskich.

Bułgaria
Jeśli chcemy odpocząć na plaży, to świetnym kierunkiem jest Bułgaria i Złote Piaski, Słoneczny Brzeg czy Primorsko. Te rejony to zagłębie relaksu, za stosunkowo nieduże pieniądze. 1200 – 1400 złotych za tygodniowy wyjazd to bardzo atrakcyjna cena.

O czym pamiętać przed urlopem?
Pamiętajmy, że urlop za granicą często wymaga szczepienia, zapoznajmy się więc z publikowanym w INNPoland.pl wykazem krajów i szczepień wraz z cenami. Warto też przeczytać nasz poradnik o tym, jakie leki wziąć na urlop za granicą.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.