Nagły koniec miesiąca miodowego. Rozstają się z byłą minister i zwalniają pracowników

Zwolnienia w Kinguin? Współpraca Anny Streżyńskiej z Kinguin wzbudziła na początku roku olbrzymie zainteresowanie branży i mediów.
Zwolnienia w Kinguin? Współpraca Anny Streżyńskiej z Kinguin wzbudziła na początku roku olbrzymie zainteresowanie branży i mediów. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Kilka miesięcy temu informacja o przejściu do biznesu byłej minister cyfryzacji, Anny Streżyńskiej, wzbudziła olbrzymie emocje w branży. Okazuje się, że współpraca z internetową platformą sprzedaży gier – firmą Kinguin – nie potrwała długo. Na dodatek, wygląda na to, że potentat z branży gier zwija żagle.

Przez długie lata Kinguin był firmą znaną niemal wyłącznie pasjonatom gier. Jej założyciel, Viktor Romaniuk Wanli, umożliwiał na swojej platformie handel grami i wirtualnymi artefaktami. Współpraca z należącą do Streżyńskiej spółką MC2 Solutions miała być punktem wyjścia do „nowego otwarcia”: firma byłej minister miała dostarczyć Kinguin nowych ludzi i technologii.

Budząca zaciekawienie współpraca najwyraźniej dobiegła końca – donosi portal money.pl. Z firmy Streżyńskiej odszedł wiceprezes Kinguin, Robert Kalbarczyk, a sam Wanli potwierdza, że obie spółki już nie współpracują. – Wszystkie kontakty pomiędzy Kinguin, a firmą MC2 Solutions się zakończyły – cytuje SMS-a od Wanlego money.pl.

Zwolnienia w Kingiun
Oficjalnie firma kwituje sprawy krótko: współpraca dobiegła końca, projekty zostały przeniesione do struktur firmy i będą rozwijane przez Kinguin samodzielnie. Tyle że jednocześnie firma ma zwalniać pracowników, prawdopodobnie nawet 50 osób: analityków, grafików, specjalistów ds. marketingu.


– Spółka podejmuje działania konsolidacyjne, redukując liczbę istniejących stanowisk, odchodząc od aktywności w tych obszarach, które nie pokrywają się z nową strategią – komentuje sytuację Bartłomiej Bełc z Kinguin.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.