Tajemniczy koreański inwestor ma chrapkę na polskie miasto. Trwa walka o miliard euro

W Toruniu może powstać nowa fabryka autobusów elektrycznych
W Toruniu może powstać nowa fabryka autobusów elektrycznych fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Koreańscy inwestorzy z branży motoryzacyjnej ostatnio odwiedzili Toruń. Rozważają, czy nie rozwinąć się tam z produkcją elektrycznych autobusów. Polskie miasto jest jedną z możliwych lokalizacji w Europie.

Koreańska firma motoryzacyjna w Toruniu
O sprawie pisze „Rzeczpospolita”. Nowa fabryka elektrycznych autobusów, planowana przez tajemniczego koreańskiego potentata motoryzacyjnego, może być warta nawet miliard euro.

Tajemniczego, bo nikt na razie nie chce zdradzić, o kogo tak właściwie chodzi. Dziennik próbował zasięgnąć informacji w ratuszu, lecz tam „nabrano wody w usta”.

Wiadomo, że zaakceptowano już dwie działki pod inwestycję. Pierwsza, o powierzchni 100 ha, ma być przeznaczone na fabrykę autobusów. A druga, jeszcze większa (320 ha) może być przeznaczona dla kooperantów koreańskiej firmy.

Jak pisaliśmy ostatnio w INNPoland.pl, niedługo w Polsce będą testowane autonomiczne autobusy. Na taki krok zdecydowało się Jaworzno.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.